Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich Kanwa w Orchowie przystąpiło do konkursu ogłoszonego przez Wielkopolską  Izbę Rolniczą w Poznaniu pod nazwą Wielkopolska miodem i mlekiem płynąca.

Dzieci podczas przedstawienia fot. Paweł Lachowicz
Dzieci podczas przedstawienia fot. Paweł Lachowicz

     Podsumowanie pierwszego etapu konkursu odbyło się 26 września w Domu Strażaka i Kultury w Orchowie. Zadaniem na pierwszy etap konkursu było przeprowadzenie degustacji dla 50 osób. Członkinie Kanwy miały za zadanie przygotować potrawy z mleka i miodu. Podczas wtorkowego spotkania odbyło się również przedstawienie Szanuj zdrowie, jakie masz przygotowane przez dzieci z Koła Teatralnego Amatorzy.
     Celem konkursu jest propagowanie zdrowej żywności oraz tradycji kuchni wielkopolskiej, wymiana doświadczeń pomiędzy uczestnikami i  aktywizacja mieszkańców wsi. W konkursie mogą brać udział Koła Gospodyń Wiejskich, organizacje pozarządowe, restauracje i inne grupy.
     Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

Paweł Lachowicz, 28 IX 2017

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry