Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa Marcin Wroński informuje, iż podmioty prowadzące uprawę, dokonujące wprowadzania lub przemieszczania roślin (m.in. ziemniaków), które są szczególnie podatne na porażenie przez organizmy kwarantannowe, zgodnie z ustawą o ochronie roślin podlegają obowiązkowi wpisu do rejestru przedsiębiorców.

     Aby dopełnić obowiązek wpisu do rejestru przedsiębiorców, zainteresowany podmiot powinien złożyć wniosek o wpis do Oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa właściwego ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania.
     Nadany numer wpisu do rejestru przedsiębiorców służy podmiotowi tak długo, jak będzie prowadził on działalność ze względu, na którą istnieje obowiązek jego posiadania.
     Zgodnie z ustawą o ochronie roślin, za wprowadzanie lub przemieszczanie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej bulw ziemniaków bez wpisu do rejestru przedsiębiorców, podmiot ponosi sankcje karne w postaci opłaty sankcyjnej, która wynosi 2.270 zł.

Remigiusz Konieczka
Pałuki nr 1337 (39/2017)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry