Artykuł tygodnia
  • Uwaga na oszustów
    Uwaga na oszustów

    Żnińscy policjanci zwracają się o czujność i ostrożność w kontaktach z nieznanymi osobami. Oszuści często wykorzystują otwarte drzwi wejściowe do mieszkania, bez żadnych skrupułów wchodzą do środka i w ciągu kilku minut dokonują kradzieży. Często wybierają posesje znacznie oddalone od pozostałych.

Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Bydgoszczy Marcin Wroński informuje, że oznakowanie ziemniaków innych niż sadzeniaki powinno zawierać numer wpisu do rejestru przedsiębiorców: podmiotu, który je uprawiał albo podmiotu, które je następnie przemieszczały, magazynowały, sortowały lub pakowały, albo podmiotu, który je przemieszczał (jeżeli dokumentacja prowadzona przez ten podmiot umożliwia identyfikację podmiotu, który je uprawiał), albo państwa ich pochodzenia oraz podmiotów, które je następnie przemieszczały, magazynowały, sortowały lub pakowały.

     Oznakowanie ziemniaków innych niż sadzeniaki umieszcza się w sposób trwały i widoczny na ich opakowaniach lub na przewożących je środkach transportu oraz towarzyszącym im dokumencie handlowym, jeżeli bulwy ziemniaków są wprowadzane lub przemieszczane luzem.
     Zgodnie z zapisami ustawy o ochronie roślin, za wprowadzanie lub przemieszczanie ziemniaków nieoznakowanych zgodnie z przepisami stosuje się sankcje karne w postaci grzywny.

Remigiusz Konieczka
Pałuki nr 1337 (39/2017)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2016 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry