Artykuł tygodnia
  • Rocznica bratobójczej bitwy pod Mątwami
    Rocznica bratobójczej bitwy pod Mątwami

         Ku pamięci i przestrodze – takie motto towarzyszyło obchodom 350. rocznicy bratobójczej bitwy pod Mątwami, w której Polacy stanęli przeciwko Polakom. Zginęło wówczas kilka tysięcy żołnierzy. 13 lipca, dokładnie w rocznicę bitwy w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw w Markowicach (gm. Strzelno) odbyły się główne uroczystości upamiętniające bitwę z 1666 roku.

Maraton pływacki na Małym Jeziorze

            fot. Karol Gapiński

Żnin, pływanie, maraton, WOPR, Małe Jezioro
     Pokonali pętlę na Małym Jeziorze
     Na Małym Jeziorze odbył się w niedzielę drugi żniński maraton pływacki. Na dystansie 1.500 m wystartowało 11 mężczyzn i 2 kobiety, a na dystansie około 200 m jeden młodzieżowiec. Była to mniejsza liczba uczestników, niż rok wcześniej, mimo, że warunki pogodowe były zdecydowanie lepsze.

     Zawody po raz drugi zorganizowało Stowarzyszenie "Pałuckie WOPR" w Żninie. Pomysłodawcą imprezy jest Leszek Janowski, wiceprezes stowarzyszenia. Na Małym Jeziorze Żnińskim przy pomocy GPS oznaczona została bojkami trasa okrążenia o długości 750 m. Dorośli zawodnicy - tak samo kobiety, jak i mężczyźni - mieli do pokonania po 2 takie okrążenia. Wystartowało 13 mężczyzn (oprócz żninian byli jeszcze zawodnicy z Inowrocławia, Janikowa i Rynarzewa) oraz 2 kobiety.

     Wśród pań zwyciężyła Hanna Nowakowska przed Darią Michalak. Obydwie są mieszkankami Żnina. Wśród mężczyzn triumfował Mikołaj Studziński z Inowrocławia przed Tomaszem Spychalskim z Inowrocławia. Na trzecim miejscu uplasował się najlepszy spośród żninian i triumfator maratonu na Małym Jeziorze przed rokiem Piotr Sudoł.

     Mini maraton zorganizowany został na dystansie około 200 m dla dzieci. Na starcie pojawił się tylko jeden zawodnik, trzynastoletni Michał Wiśniewski. Zdołał przepłynąć swój dystans w 2,21 minuty i podobnie jak dorośli triumfatorzy wywalczył puchar. Wszyscy uczestnicy bez względu na osiągnięty czas i uzyskane miejsce otrzymali pamiątkowe dyplomy.

     Więcej zdjęć w galerii.

Karol Gapiński, 22 VII 2013

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2016 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry