Artykuł tygodnia
  • Zwycięzca konkursu pilnie poszukiwany
    Zwycięzca konkursu pilnie poszukiwany

         Zakończyły się plebiscyty na najpopularniejszego sportowca ziemi mogileńskiej i najpopularniejszego sportowca Pałuk. Nadal na zwycięstwo w konkursie mają szansę osoby, które oddały głos na sportowca z terenu ziemi mogileńskiej za pośrednictwem sms-a. Czekamy na Wasze odpowiedzi na pytanie konkursowe, które trafiło na Wasze telefony komórkowe.

Maraton pływacki na Małym Jeziorze

            fot. Karol Gapiński

Żnin, pływanie, maraton, WOPR, Małe Jezioro
     Pokonali pętlę na Małym Jeziorze
     Na Małym Jeziorze odbył się w niedzielę drugi żniński maraton pływacki. Na dystansie 1.500 m wystartowało 11 mężczyzn i 2 kobiety, a na dystansie około 200 m jeden młodzieżowiec. Była to mniejsza liczba uczestników, niż rok wcześniej, mimo, że warunki pogodowe były zdecydowanie lepsze.

     Zawody po raz drugi zorganizowało Stowarzyszenie "Pałuckie WOPR" w Żninie. Pomysłodawcą imprezy jest Leszek Janowski, wiceprezes stowarzyszenia. Na Małym Jeziorze Żnińskim przy pomocy GPS oznaczona została bojkami trasa okrążenia o długości 750 m. Dorośli zawodnicy - tak samo kobiety, jak i mężczyźni - mieli do pokonania po 2 takie okrążenia. Wystartowało 13 mężczyzn (oprócz żninian byli jeszcze zawodnicy z Inowrocławia, Janikowa i Rynarzewa) oraz 2 kobiety.

     Wśród pań zwyciężyła Hanna Nowakowska przed Darią Michalak. Obydwie są mieszkankami Żnina. Wśród mężczyzn triumfował Mikołaj Studziński z Inowrocławia przed Tomaszem Spychalskim z Inowrocławia. Na trzecim miejscu uplasował się najlepszy spośród żninian i triumfator maratonu na Małym Jeziorze przed rokiem Piotr Sudoł.

     Mini maraton zorganizowany został na dystansie około 200 m dla dzieci. Na starcie pojawił się tylko jeden zawodnik, trzynastoletni Michał Wiśniewski. Zdołał przepłynąć swój dystans w 2,21 minuty i podobnie jak dorośli triumfatorzy wywalczył puchar. Wszyscy uczestnicy bez względu na osiągnięty czas i uzyskane miejsce otrzymali pamiątkowe dyplomy.

     Więcej zdjęć w galerii.

Karol Gapiński, 22 VII 2013

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj.
Copyright 2006-2010 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry