Artykuł tygodnia
  • Uwaga na oszustów
    Uwaga na oszustów

    Żnińscy policjanci zwracają się o czujność i ostrożność w kontaktach z nieznanymi osobami. Oszuści często wykorzystują otwarte drzwi wejściowe do mieszkania, bez żadnych skrupułów wchodzą do środka i w ciągu kilku minut dokonują kradzieży. Często wybierają posesje znacznie oddalone od pozostałych.

Maraton pływacki na Małym Jeziorze

            fot. Karol Gapiński

Żnin, pływanie, maraton, WOPR, Małe Jezioro
     Pokonali pętlę na Małym Jeziorze
     Na Małym Jeziorze odbył się w niedzielę drugi żniński maraton pływacki. Na dystansie 1.500 m wystartowało 11 mężczyzn i 2 kobiety, a na dystansie około 200 m jeden młodzieżowiec. Była to mniejsza liczba uczestników, niż rok wcześniej, mimo, że warunki pogodowe były zdecydowanie lepsze.

     Zawody po raz drugi zorganizowało Stowarzyszenie "Pałuckie WOPR" w Żninie. Pomysłodawcą imprezy jest Leszek Janowski, wiceprezes stowarzyszenia. Na Małym Jeziorze Żnińskim przy pomocy GPS oznaczona została bojkami trasa okrążenia o długości 750 m. Dorośli zawodnicy - tak samo kobiety, jak i mężczyźni - mieli do pokonania po 2 takie okrążenia. Wystartowało 13 mężczyzn (oprócz żninian byli jeszcze zawodnicy z Inowrocławia, Janikowa i Rynarzewa) oraz 2 kobiety.

     Wśród pań zwyciężyła Hanna Nowakowska przed Darią Michalak. Obydwie są mieszkankami Żnina. Wśród mężczyzn triumfował Mikołaj Studziński z Inowrocławia przed Tomaszem Spychalskim z Inowrocławia. Na trzecim miejscu uplasował się najlepszy spośród żninian i triumfator maratonu na Małym Jeziorze przed rokiem Piotr Sudoł.

     Mini maraton zorganizowany został na dystansie około 200 m dla dzieci. Na starcie pojawił się tylko jeden zawodnik, trzynastoletni Michał Wiśniewski. Zdołał przepłynąć swój dystans w 2,21 minuty i podobnie jak dorośli triumfatorzy wywalczył puchar. Wszyscy uczestnicy bez względu na osiągnięty czas i uzyskane miejsce otrzymali pamiątkowe dyplomy.

     Więcej zdjęć w galerii.

Karol Gapiński, 22 VII 2013

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2016 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry