Do 31 marca można przesyłać ewentualne uwagi oraz poprawki do wybranych koncepcji. Na ich podstawie zostanie opracowana koncepcja budowy skate-parku, która będzie gotowa prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.

Grupa młodych miłośników desek oraz bmx przygląda się przygotowanym na prezentacji multimedialnej koncepcjom. Całość objaśnia pracownik spółki „Mogilno Sport” Karol Kaźmierczak. fot. Damian Stawski
Grupa młodych miłośników desek oraz bmx przygląda się przygotowanym na prezentacji multimedialnej koncepcjom. Całość objaśnia pracownik spółki „Mogilno Sport” Karol Kaźmierczak. fot. Damian Stawski

     Konsultacje na temat budowy skate-parku w Mogilnie 24 marca trwały zaledwie 25 minut. Uczestniczyła w nich grupa blisko 15 młodych ludzi, dwójka radnych - Piotr Kaźmierczak oraz Katarzyna Barczak, a także projektant Tomasz Spychalski. Obecni byli również przedstawiciele spółki Mogilno Sport, zainteresowani przeprowadzeniem inwestycji. Spółkę reprezentował prezes Robert Michalski i pracownik Karol Kaźmierczak, który poprowadził konsultacje.
     Karol Kaźmierczak przedstawił zainteresowanym sześć koncepcji budowy skate-parku. Wiadomo było już wcześniej, że najlepszą lokalizacją skate-parku będzie teren między stadionem, na którym swoje mecze rozgrywa Pogoń, a halą widowiskowo-sportową w Mogilnie. Jednym z koniecznych warunków budowy skate-parku była odległość od zabudowań mieszkalnych, która powinna wynosić około 200 m, ze względu na normy hałasu - te przy tej lokalizacji są spełnione. Dodatkowo Karol Kaźmierczak uspokajał, że hala widowiskowo-sportowa będzie działała wygłuszająco, tak samo będzie działał wał od strony stadionu.
     Dyskusji nad koncepcjami praktycznie nie było. Z sześciu propozycji wybrano dwie, wyróżniające się przede wszystkim od pozostałych wielkością - dwie wybrane koncepcje były największe.
     Według pierwszej z wybranych koncepcji skate-park miałby powierzchnię 720 m2 i powstałby w technologii sklejkowej, kompozytowej. Tor byłby przeznaczony dla jeżdżących na rolkach, deskorolkach oraz rowerach. Według drugiej miałby jeszcze większą powierzchnię, bo aż 828 m2. Powstać miałby w trzech technologiach, byłby kompozytowy, hybrydowy i betonowy w jednym. Jak zwracał uwagę podczas konsultacji jeden z obecnych, betonowy skate-park byłby bardziej wytrzymały i dłużej by przetrwał. Tor przeznaczony byłby do jazdy na rowerach, deskorolkach oraz rolkach.
     Teraz dyrektor Robert Michalski czeka do 31 marca na ewentualne uwagi do przedstawionych planów skate-parku. Młodzi ludzie mailowo: kierownik.cs@mogilnosport.pl mogą przesyłać sugestie i poprawki odnośnie dwóch przedstawionych koncepcji. Ewentualne uwagi mają dotyczyć np. usunięcia pewnych elementów przedstawionych w koncepcji lub zastąpienia istniejących innymi, które upodobają sobie głównie miłośnicy deski czy bmx.
     Uwagi w piątek zbierze (31 marca) projektant Tomasz Spychalski i na ich podstawie opracuje jedną koncepcję budowy skate-parku. Ta jak mówił prezes Robert Michalski, będzie ona gotowa prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.

Damian Stawski
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 1311 (13/2017)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry