Wielkim sukcesem zakończyły się tegoroczne Mistrzostwa Polski Juniorów w Bilardzie dla UKS "Pałuki" Żnin. Złoty i srebrny medal wywalczyła Bogna Świtała, a drużyna zdobyła medale brązowe.

Bogna Świtała zdobyła trzy medale - dwa indywidualnie i jeden w drużynie fot. Bartosz Woźniak
Bogna Świtała zdobyła trzy medale - dwa indywidualnie i jeden w drużynie fot. Bartosz Woźniak

     Turniej mistrzowski rozgrywany był w dniach 29 kwietnia - 3 maja w Kielcach. W zawodach wystartowało ponad stu młodych bilardzistów i bilardzistek z całej Polski.
     Wielki sukces odniosła żninianka Bogna Świtała, która obroniła tytuł mistrzowski sprzed roku w odmianę 8-bil i dołożyła do tego srebrny medal w odmianie 9-bil. Dodatkowo zespół UKS Pałuki Żnin, w którym Bogna Świtała grała z bratem Piotrem Świtałą i Szymonem Koziełkiem wywalczył brązowy medal.
     W odmianie 9-bil brązowy medal zdobyła z kolei Weronika Derezińska (UKS Łabiszynianka Łabiszyn).
     Szerzej w papierowym numerze Pałuk w czwartek 11 maja.

Bartosz Woźniak, 4 V 2017

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry