Nowo utworzony klub piłkarski miałby wystartować w rozgrywkach klasy B w sezonie 2018/2019. W Strzelcach nie ma boiska i piłkarze Legii mieliby występować w Dąbrówce - taki jest docelowy plan.

Zarząd nowo utworzonego klubu „Legia” Strzelce, od lewej: skarbnik - Leszek Michałowski, wiceprezes - Adrian Kurczewski, sekretarz - Kacper Kurant, prezes - Mariusz Ostrowski fot. Damian Stawski
Zarząd nowo utworzonego klubu „Legia” Strzelce, od lewej: skarbnik - Leszek Michałowski, wiceprezes - Adrian Kurczewski, sekretarz - Kacper Kurant, prezes - Mariusz Ostrowski fot. Damian Stawski

     21 czerwca w świetlicy wiejskiej w Strzelcach odbyło się zebranie założycielskie nowego klubu piłkarskiego na terenie gminy Mogilno - Legia Strzelce.
     Udział w nim wzięło 12 sympatyków pomysłu sołtysa Mariusza Ostrowskiego.
     Nie od dzisiaj wiemy, że sołtys jest oddanym fanem Legii Warszawa i teraz swoje marzenia chce realizować w Strzelcach. Na wielu turniejach organizowanych w gminie, czy też poza nią, można już zobaczyć piłkarzy amatorów ubranych w stroje piłkarskie Legii Strzelce.
     Statut klubu przygotowany został na podstawie statutu klubu piłkarskiego z terenu gminy, który do życia został powołany 18 marca ubiegłego roku, ale nie bierze póki co udziału w żadnych rozgrywkach - Piasta Wylatowo.
     Wszystkie decyzje podczas zebrania podejmowane były jednogłośnie. Prezesem został Mariusz Ostrowski, wiceprezesem Adrian Kurczewski z Mogilna, sekretarzem Kacper Kurant z Głogówca, a skarbnikiem Leszek Michałowski ze Strzelec. W komisji rewizyjnej zasiadają: Konrad Meszyński i Kamil Meszyński z Palędzia Kościelnego oraz Edmund Bonkowski ze Strzelec.
     Jak mówił po wyborze Mariusz Ostrowski: - Dzisiejszy dzień jest kolejnym krokiem na drodze do tego, by zespół „Legii” Strzelce mógł wystartować w rozgrywkach B-klasy. Stanie się to jednak dopiero w sezonie 2018/2019, ponieważ do 30 czerwca przyjmowane są zgłoszenia do rozgrywek, a na to w tym roku jest już za późno. Zgodę na powstanie nowego klubu musi wyrazić starosta. Papiery w tej sprawie trafiły do Starostwa Powiatowego 22 czerwca. Starosta ma teraz 30 dni.
     Prezes Ostrowski nie ukrywał, że klub będzie musiał na początku zmagać się z problemami. Po pierwsze pewnym utrudnieniem jest brak boiska w Strzelcach. W kuluarach mówiło się, że prawdopodobnie może rozpaść się zespół Pogoni II Mogilno. Plan jest taki, by Legia Strzelce swoje mecze rozgrywała w Dąbrówce, w miejsce drużyny rezerw. Nowy prezes odniósł się również do tego, że Legia Strzelce i Piast Wylatowo nie mogą liczyć na wsparcie finansowe ze strony burmistrza Leszka Duszyńskiego, taka informacja została przekazana obu klubom. - Takie inicjatywy w małych ośrodkach powinny być wspierane przez samorząd, a tak jesteśmy skazani na poszukiwanie sponsorów - mówił Mariusz Ostrowski.
     Mariusz Ostrowski podkreślił, że pomimo że klub Legii Strzelce nie był klubem zrzeszonym, to przez rozgrywane w pierwszym półroczu roku sparingi i turnieje na dość dużym obszarze województwa, marka Legii Strzelce jest już rozpoznawalna.
     Celem zarządu w nadchodzącym roku jest zbudowanie silnych fundamentów dla rozwoju klubu i zapewnienie mu stabilności finansowej.

Damian Stawski
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 1324 (26/2017)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry