Jeszcze w tym roku ma powstać boisko wielofunkcyjne przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych przy ul. Browarowej w Żninie. W przyszłym roku wybudowane zostanie także boisko przy I Liceum Ogólnokształcącym. Powstaną również siłownie zewnętrzne.

Wizualizacja boiska przy ZSP w Żninie
Wizualizacja boiska przy ZSP w Żninie

     - Na rozpoczęciu nowego roku szkolnego 2016/17 byłem w największej szkole ponadgimnazjalnej w powiecie żnińskim, czyli w ZSP w Żninie - poinformował wicestarosta Andrzej Hłond. - Jeśli chodzi o wyposażenie i pracownie zawodowe, to w naszych szkołach jest OK. Elementem, który w naszych szkołach chcemy poprawić, jest baza sportowa.
     Zadania te będzie realizować powiat żniński. Ogłoszono już przetarg na wykonanie boiska przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żninie wraz z instalacją ogólnodostępnej siłowni zewnętrznej. Nastąpiło już otwarcie ofert. Na oba boiska i siłownię starostwo uzyskało dofinansowanie. Jak poinformował wicestarosta Andrzej Hłond, 19 lipca ministerstwo ogłosiło listę obiektów sportowych, które będą dofinansowane. Jest na niej powiat żniński i budowa dwóch boisk wielofunkcyjnych wraz z siłowniami zewnętrznymi. Kwota dofinansowania wyniesie w sumie 820.400 zł, przy czym 200.000 zł powiat otrzyma w tym roku, a 620.400 zł trafi na konto powiatu w roku przyszłym.

Wizualizacja boiska przy I LO
Wizualizacja boiska przy I LO

     Według planu boisko wielofunkcyjne wraz z siłownią zewnętrzną przy ZSP w Żninie zostanie wybudowane do końca października 2017 roku, a w 2018 r. zostanie wybudowany taki sam kompleks sportowy przy I LO w Żninie.
     Na takich boiskach młodzież będzie mogła grać w piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę czy tenisa ziemnego. Koszt szacunkowy budowy obu obiektów wynosi ok. 1,7 mln zł. Oprócz dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 820.400 zł, powiat otrzyma także dofinansowanie z LGD Pałuki - Wspólna Sprawa w wysokości 425.000 zł. Z własnego budżetu będzie musiał przeznaczyć 454.600 zł.
     - Dofinansowania tych inwestycji były możliwe dzięki bardzo dobrze napisanym wnioskom przez wydział promocji i rozwoju lokalnego, serdecznie gratuluję skuteczności Henrykowi Ciesielczykowi i Januszowi Biegańskiemu - podkreślił wicestarosta.
     Trwa procedura przetargowa i otwarcie ofert chętnych wybudować boisko i siłownię zewnętrzną przy ul. Browarowej. Wpłynęły trzy oferty. Zakład Instalacji Sanitarnych i CO Ryszard Ochmański z Włocławka zaproponował wykonanie zadania za 634.680 zł. Firma Torakol Rajmund Zalewski z Koszczał złożyła ofertę opiewającą na kwotę 659.919,59 zł, a firma Bogmar z Ostromecka zaproponowała, że zrealizuje inwestycję za 664.905,42 zł. Wybór wykonawcy nastąpi na początku sierpnia.

Magdalena Kruszka
Pałuki nr 1328 (30/2017)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry