W niedzielę 3 września odbędzie się II Ogólnopolski Wyścig Kolarski Pałuki Tour. W związku z tym w Żninie i jego okolicy od 11.30 do 16.00 będą utrudnienia drogowe (trasa częściowo wyłączona z ruchu), a kierowcy proszeni są o stosowanie się do komunikatów służb zabezpieczających imprezę.

     Uroczyste otwarcie zaplanowano na 11.55. Pięć minut później rozpocznie się start wyścigu na dystansie 60 km, w którym weźmie udział 380 zawodników. Będą wśród nich zawodowi kolarze oraz amatorzy. W zawodach głównych mogą brać udział osoby powyżej 16. roku życia.
     Wcześniej odbędzie się rajd rowerowy Kids Tour 2017 na dystansie 10 km dla dzieci i ich opiekunów, a także wyścig Mini Pałuki Tour 2017 na dystansie 8 km dla dzieci i młodzieży w wieku 8-16 lat. Start rajdu rowerowego wyznaczono na 10.00, natomiast start Mini Pałuki Tour na 10.15.
     Imprezie będzie towarzyszył festyn sportowy, który rozpocznie się na stadionie miejskim w Żninie o 11.30.
     W programie m.in. zabawy i konkursy sportowe, atrakcje dla najmłodszych i znakowanie rowerów przez policjantów. Nie zabraknie stoisk ze sprzętem i odzieżą sportową. Podczas festynu wystąpi rockowy zespół Banau.
     W związku z wyścigiem kierowcy powinni spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym. Od 11.30 do 16.00 trasa wyścigu zostanie częściowo wyłączona z ruchu. Przebieg trasy to: Żnin, ulica Gnieźnieńska, Podgórzyn, Wenecja, Godawy, Łysinin, Folusz, Laski Małe, Laski Wielkie, Rozalinowo, Ostrówce, Białożewin, Żnin, ulice: Topolowa, Pałucka, Klemensa Janickiego.
     W związku z powyższym proszę o stosowanie się do komunikatów służb porządkowych i ratowniczych zabezpieczających przedmiotowe wydarzenie. Jednocześnie zachęcam do aktywnego dopingowania zawodników na trasie wyścigu - czytamy w komunikacie starosty Zbigniewa Jaszczuka.
     Organizatorem wyścigu kolarskiego jest Lokalna Organizacja Turystyczna Pałuki, a współorganizatorami: powiat żniński, gmina Żnin i Klub Sportowy Szosa Żnin. Zawody są współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, województwo kujawsko-pomorskie, powiat żniński i gminę Żnin.

Arkadiusz Majszak, 2 IX 2017

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry