Burmistrz Kcyni Marek Szaruga spotkał się w Warszawie z dyrektorem Departamentu Infrastruktury w Ministerstwie Sportu i Turystyki Honoratą Krysiewicz i zastępcą dyrektora Marcinem Żyłowskim. Tematem spotkania była budowa boiska wielofunkcyjnego w Dziewierzewie.

Boisko póki co w dokumentacji fot. Sylwia Wysocka
Boisko póki co w dokumentacji fot. Sylwia Wysocka

     W trakcie zajęć lekcyjnych miałoby ono spełniać rolę boiska szkolnego, a w godzinach popołudniowych, w weekendy czy wakacje będzie ono ogólnodostępne dla mieszkańców. Boisko ma być przeznaczone do piłki siatkowej, koszykowej, ręcznej i tenisa ziemnego. Koszt jego budowy to blisko 400.000 zł, jest tu jednak szansa na pozyskanie 50% dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Prowadzone były już przez włodarza Kcyni pierwsze negocjacje z posłem Łukaszem Schreiberem, który przyczynił się do organizacji spotkania w departamencie sportu.
     - Budowa tego boiska była planowana od co najmniej dwóch lat, nie podlega wątpliwości, że jest ono potrzebne, a jego lokalizacja ma się znajdować między szkołą a kościołem w miejscu obecnego. W tej sprawie będziemy też negocjować wsparcie budowy z naszym dobrym partnerem czyli Starostwem Powiatowym w Nakle - powiedział Marek Szaruga.
     Jeśli uda się pozyskać dofinansowanie z ministerstwa i starostwa to realizacja możliwa jest już w 2018 roku.

Sylwia Wysocka
Pałuki nr 1339 (41/2017)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry