We wtorek zarząd klubu spotkał się z piłkarzami drużyny seniorów, a w środę z prezesem BOSiR Krzysztofem Wolskim. Tematem rozmów miała być przede wszystkim zmiana trenera. Jak się nam udało ustalić, odejście Waldemara Czarneckiego jest już przesądzone.

fot. Bartosz Woźniak
fot. Bartosz Woźniak

     Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, pierwsze spotkanie zostało zwołane z inicjatywy piłkarzy. Większość kadry Dębu pojawiła się we wtorek 19 listopada na zebraniu. Duża część zawodników, w tym ci z podstawowego składu, postanowiła wyrazić przed zarządem z prezesem Damianem Kaśków na czele swoje wątpliwości odnośnie dalszej współpracy z trenerem Waldemarem Czarneckim.

     Zarząd przyjął do wiadomości stanowisko piłkarzy, zebrał opinie, ale ponieważ szkoleniowiec nie jest zatrudniony przez stowarzyszenie LKS Dąb, konieczne było także spotkanie z prezesem Barcińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Krzysztofem Wolskim, który jest faktycznym pracodawcą. Członkowie zarządu Dębu, nie chcąc przeciągać nawarstwiających się kontrowersji i w spokoju przystąpić do przerwy zimowej, spotkali się z prezesem BOSiR już następnego dnia 20 listopada i przedstawili mu stanowisko piłkarzy oraz zarządu. Strony doszły do wspólnego wniosku, że nie należy pogłębiać kryzysu i postanowiono współpracę z trenerem zakończyć, mimo że za trenerem Czarneckim przemawiają wyniki, gdyż wprowadził drużynę Dębu do ligi okręgowej i bardzo dobrze w niej wystartował, gdyż barciński zespół jako beniaminek był rewelacją jesiennych rozgrywek i plasuje się w czołówce tabeli. Jednak jak mówi jeden z piłkarzy: - W lepszej atmosferze, moglibyśmy grać jeszcze lepiej.

     Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, klub ma już przygotowaną listę czterech kandydatów, którzy mogliby go zastąpić. Prezes Dębu Damian Kaśków uzyskanych przez nas informacji nie chciał na razie komentować.

     Zapytaliśmy za to trenera Waldemara Czarneckiego o atmosferę pomiędzy nim a zawodnikami oraz ewentualne odejście z barcińskiego klubu. - Nie wiem nic o spotkaniu piłkarzy z zarządem, nie chciałbym na razie nic komentować, ale prawdą jest, że będziemy się rozstawać - powiedział trener.

     Jak się nam udało ustalić, pożegnalne spotkanie trenera z prezesem BOSiR-u i prezesem Dębu ma się odbyć w najbliższy wtorek 26 listopada.

Bartosz Woźniak, 21 IX 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry