Części do zachodnich maszyn rolniczych - PHU Tomasz Nowak

Zarząd UKB Szubin na zebraniu sprawozdawczym otrzymał absolutorium za 2019 rok. Sprawozdanie z działalności złożył prezes klubu Kazimierz Krzywdziński, który przedstawił najważniejsze osiągnięcia młodych lekkoatletów w 2019 roku.

fot. Remigiusz Konieczka
fot. Remigiusz Konieczka

     Na dzień 31 grudnia 2019 r. UKB Szubin liczył 55 zawodników, z którymi prowadziło zajęcia treningowe 3 trenerów za wynagrodzenie i 2 trenerów w ramach wolontariatu. Treningi w okresie zimowym odbywały się dwa razy na hali sportowej i raz na wolnym powietrzu. Latem natomiast dwa razy na bieżni i skoczni na stadionie i raz w terenie zalesionym. Wyróżniający się zawodnicy brali udział w obozach sportowych. W styczniu w Zakopanem, a w lipcu w Sierakowie. W sierpniu trójka zawodników w obozach kadry wojewódzkiej młodzieży w Wąsoszu, a czwórka w obozie sportowym w ramach projektu „Lekkoatletyka dla każdego” w Sierakowie.

     W 2019 r. UKB, oprócz prowadzenia zajęć treningowych przeprowadził 10 czwartków lekkoatletycznych. Zawodnicy uczestniczyli również w ogólnopolskim finale halowym w Spale, finale Czwartków LA w Łodzi, w Biegu Niepodległości czy Igrzyskach Krajny i Pałuk. Zawodnicy szubińskiego klubu brali tez udział w zawodach rangi mistrzowskiej: Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Międzywojewódzkie, Mistrzostwa Województwa i in. Łącznie w 30 imprezach aż 402 razy lekkoatleci na linii startu stawali 402 razy.

     Zawodnicy UKB zdobyli następujące medale: brąz w finale Czwartków LA w biegu na 100 m (Natalia Staśkiewicz), 13 medali na Mistrzostwach Województwa (3 złote, 5 srebrnych i 5 brązowych). W różnych zawodach rangi krajowej sportowcy UKB zdobyli łącznie 21 złotych, 16 srebrnych i 15 brązowych medali.

     Indywidualnie najwięcej medali łącznie zdobyła Oliwia Jechna. Ma na swoim koncie 10 krążków ( 4 złote, 3 srebrne i 3 brązowe). Kolejnym wyróżniającym się zawodnikiem był Dominik Krzywdziński, który zdobył 6 medali (4 złote, 1 srebrny i 1 brązowy) – to w kategorii wiekowej do 19 lat w biegach na 5.000 m i 10.000 m, a w grudniu jeszcze dołożył brąz w półmaratonie.

     W prowadzonym przez ministerstwo sportu współzawodnictwie sportowym Uczniowski Klub Biegacza zdobył 5 punktów.

     W poprzednim roku Polski Związek Lekkiej Atletyki, pod nadzorem klubu, prowadził dodatkowe zajęcia „Lekkoatletyka dla każdego”. Zajęcia prowadziły: Elżbieta Czarnecka – dla klas I-III i Sandra Pawlak dla klas IV-VI.

     Więcej zdjęć w naszej galerii.

Remigiusz Konieczka, 20 I 2020

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry