W najbliższą sobotę na strzelnicy w Piechcinie odbędą się XX Wojewódzkie Zawody Strzeleckie Ligi Obrony Kraju w Biathtonie Zimowym 2020.

Będą strzelać, ale nie z armaty fot. Bartosz Woźniak
Będą strzelać, ale nie z armaty fot. Bartosz Woźniak

     W krytej strzelnicy Piechcińskiego Bractwa Kurkowego 15 lutego o 9:30 rozpoczną się jubileuszowe zawody w Biathlonie Zimowym 2020.

     W zawodach mogą brać udział osoby zrzeszone w klubach strzeleckich, członkowie LOK oraz osoby zaproszone. W konkurencji drużynowej startują zespoły o dowolnej liczbie zawodników, ale do klasyfikacji zaliczane są 3 najlepsze wyniki członków zespołu. Strzelanie do tarcz biathlonowych odbywać się będzie w dwóch postawach strzeleckich: leżąc - 10 strzałów i stojąc - 10 strzałów (z pasem). W biathlonie opłata startowa wynosi 25 zł, młodzież szkolna - 15 zł.Dodatkowo odbędzie się rywalizacja w konkurencji pistolet sportowy 5,6 mm - oplata 15 zł (10 strzałów).

     Zawodnicy strzelają z własnej broni i amunicji. Istnieje możliwość skorzystania z broni i amunicji organizatora (amunicja płatna). Podczas strzelania do tarcz biathlonowych nie można korzystać z lunet obserwacyjnych. Za miejsca na podium przewidziane są medale i dyplomy (klasyfikacja indywidualna) oraz puchary i dyplomy dla drużyn.

     Organizatorzy, którymi są Biuro Kujawsko-Pomorskiego Zarządu Wojewódzkiego LOK w Bydgoszczy, Piechcińskie Bractwo Kurkowe i Piechcińskie Koło LOK, do 14 lutego przyjmują zgłoszenia do udziału w zawodach pod numerem tel. 510-088-947 lub elektronicznie na adres: biuro.zwbydgoszcz@lok.org.pl.

Bartosz Woźniak, 13 II 2020

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry