Mogilno - Barcelona
   
    Po treningu Barcelony na Nou Cump, pracujący w Hiszpanii 21-letni Marcin Raszka - syn byłego piłkarza Pogoni Mogilno z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ubiegłego wieku Krzysztofa Raszki miał szczęście spotkać się z Ronaldo Assis Moreirą czyli Ronaldinho Gaucho.

    Wielkie kluby piłkarskie mają swoich fanów na całym świecie, w tym w naszym regionie. Mamy wielu fanów Królewskich czyli Realu Madryt, Czerwonych Diabłów czyli Manchesteru United, a nawet Bayernu Monachium. Jednak najpiękniejszy futbol na naszym globie gra FC Barcelona, zwana przez wszystkich katalończyków Dumą Katalonii. Jeszcze za czasów dyktatora Franco, właśnie klub ze stolicy Katolonii był jednym z niewielu miejsc w całej Hiszpanii, gdzie można było podczas spotkań ligowych, a szczególnie Grande Derby (Barcelona - Real) pokazywać swoją odmienność i sprzeciw dyktatorskim rządom. Obecnie mecze Barcy z Królewskimi wciąż są najbardziej znanymi derbami w piłkarskim świecie.

    Jeden z mieszkańców Mogilna pracujący w Hiszpanii miał ogromne szczęście zobaczyć trening zespołu Holendra Franka Rejkarda na słynnym Nou Cump. Po treningu 21-letni Marcin Raszka syn byłego piłkarza Pogoni Mogilno z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ubiegłego wieku Krzysztofa Raszki miał szczęście spotkać się z Ronaldo Assis Moreirą czyli Ronaldinho Gaucho. Jeden z najbardziej znanych piłkarzy świata znany z bajecznej techniki zrobił zdjęcie z mogilnianinem, które pokazujemy w naszym numerze.
    Mogileński kibic Barcy był pod wrażeniem ogromnej łatwości w dostępie do gwiazdy światowego formatu i ogromnej kultury osobistej Ronaldinho. 26-letni piłkarz zdobył w tym roku Puchar Europy, wraz z Barceloną. W reprezentacji Canarinios (Brazylia) rozegrał 62 mecze zdobywając 27 goli. W 2002 r. został Mistrzem Świata na mistrzostwach w Korei Południowej i Japonii.

Robert Łuczak
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 771 (47/2006)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry