1mal-jm.jpg
Drużyna z Przedszkola w Gąsawie po raz drugi zajęła pierwsze miejsce
     fot. Jacek Mielcarzewicz

Gąsawa
   
    Dziewięć sportowych zespołów z przedszkoli powiatu żnińskiego spotkało się w sportowej rywalizacji Sprawny przedszkolak.

 

    Drugi powiatowy turniej sportowy dla zespołów z przedszkoli powiatu żnińskiego w gąsawskiej hali sportowej zgromadził dziewięć drużyn. Na starcie stanęły zespoły z Przedszkola nr 2 i nr 3 z Barcina, Przedszkola z Janowca Wlkp., Przedszkola z Rogowa, Przedszkola nr 2 i nr 3 ze Żnina, Oddziałów Przedszkolnych z Szelejewa i Lasek Wielkich oraz Przedszkola Samorządowego z Gąsawy.
    Uroczystego otwarcia dokonali starosta Zbigniew Jaszczuk i wójt Zdzisław Kuczma. Organizatorem tur- nieju było Samorządowe Przedszkole w Gąsawie, kierowane przez dyrektor Marię Superczyńską. Nad przebiegem konkurencji czuwali sędziowie, nauczyciele wychowania fizycznego Maciej Mazur, Marcin Cichowicz, Maciej Wrzesiński, a sędzią głównym był Andrzej Brzykcy.
    Przedszkolne zespoły występowały w dziesięcioosobowych składach. Zostało rozegranych sześć zabaw sportowych, bieg z przeszkodami, bieg slalomem w beczce, skoki na piłce do wyznaczonego punktu, wyś- cigi rzędów, wyścigi taczek z piłkami, wyścigi krasnali. Dla pań kapitanów drużyn organizatorzy przygotowali konkurencję biegu z wesołymi utrudnieniami. Sportowe konkurencje odbywały się na czas. Występy każdej drużyny były dopingowane przez licznie zgromadzonych kibiców. Zmagania sportowe przeżywali nie tylko najmłodsi zawodnicy, ale również ich rodzice.
    Po rozegraniu wszystkich konkurencji i zliczeniu punktów okazało się, że pierwsze miejsce po raz drugi zdobyła drużyna z Przedszkola w Gąsawie. Na drugim miejscu uplasował się zespół z Przedszkola nr 3 w Żninie, a na trzecim drużyna z Przedszkola w Janowcu Wlkp.
    Podczas zakończenia turnieju odbyło się wręczenie nagród, pucharów, upominków wszystkim drużynom, a dokonali tego wójt Zdzisław Kuczma, dyrektor Maria Superczyńska i sędzia główny Andrzej Brzykcy. Umówiono się na trzeci turniej za rok.

Jacek Mielcarzewicz
Pałuki nr 771 (47/2006)

2mal-jm.jpg       3mal-jm.jpg
Zdobywcy drugiego miejsca zespół z Przedszkola nr 3 w Żniniefot. Jacek Mielcarzewicz   Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Przedszkola w Janowcu Wlkp.
                                      fot. Jacek Mielcarzewicz
4mal-jm.jpg   5mal-jm.jpg
Zespół z Przedszkola nr 2 w Barcinie zajął czwarte miejsce fot. Jacek Mielcarzewicz   Zdobywcy piątego miejsca zespół z Przedszkola nr 3 w Barcinie fot. Jacek Mielcarzewicz
6mal-jm.jpg   7mal-jm.jpg
Oddział Przedszkolny z Szelejewa uplasował się na szóstym miejscu fot. Jacek Mielcarzewicz   Drużyna z Przedszkola w Rogowie zajęła siódme miejsce fot. Jacek Mielcarzewicz
8mal-jm.jpg   9mal-jm.jpg
Na ósmym miejscu uplasował się zespół z Oddziału Przedszkolnego w Laskach Wielkich
                                       fot. Jacek Mielcarzewicz
  Drużyna z Przedszkola nr 2 w Żninie zajęła dziewiąte miejsce           fot. Jacek Mielcarzewicz
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry