Orkiestra Dęta OSP Jeziora Wielkie
           fot. Sławomir Gacek

OSP Jeziora Wielkie
   
     Orkiestra Dęta OSP Jeziora Wielkie powstała 60 lat temu. Z tej okazji w Jeziorach Wielkich odbyły się uroczystości jubileuszowe połączone z przeglądem orkiestr dętych.

    Na terenie powiatu mogileńskiego działają 3 orkiestry dęte: Międzyszkolna Orkiestra Dęta ze Strzelna (powstała w 1977 roku, kapelmistrzami są: Piotr Barczak i Jacek Jackowski),  Mogileńska Orkiestra Dęta (działająca przy MDK, została zawiązana w 1970 roku, kapelmistrzem jest Mariusz Mikołajczak) oraz Orkiestra Dęta OSP w Jeziorach Wielkich.

    Właśnie ta trzecia orkiestra jest najstarszą orkiestrą na terenie powiatu Mogileńskiego. Powstała ona w 1948 roku. Obecnie jej kapelmistrzem jest Wojciech Skowron. Tak więc w tym roku przypadła 60. rocznica powstania orkiestry.
    O szczegółach uroczystości napiszemy w najbliższy wydaniu Tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska.

    Więcej zdjęć w naszej internetowej galerii.

    Sławomir Gacek, 18 VI 2008

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry