Części do zachodnich maszyn rolniczych - PHU Tomasz Nowak
Spotkanie zakończyło się zabawą taneczną
             fot. Joanna Świetnicka

Bielice
   


    Na terenie Zespołu Szkół w Bielicach 26 czerwca odbył się Integracyjny piknik rodzinny pod nazwą Chodź pomaluj mój świat, który połączony był już tradycyjnie z przeglądem piosenki. Inicjatorem imprezy już po raz trzeci był miejscowy Warsztat Terapii Zajęciowej Radosne serca Archidiecezji Gnieźnieńskiej na czele z kierownik Anną Mazurkiewicz.

    - Poprzez organizacjê tego typu imprez chcemy zagwarantować osobom niepełnosprawnym poczucie pełnej akceptacji społecznej i rzeczywistą możliwość odgrywania czynnej roli w rodzinie i społeczności lokalnej. Występ na scenie to dla wielu osób naprawdę przełamanie ogromnej bariery - powiedziała reporterowi gazety Anny Mazurkiewicz. 
    Zgromadzonym swoje umiejętności wokalne zaprezentowali zarówno pełnosprawni jak i niepełnosprawni uczestnicy. Na każdego czekały kiełbaski z grilla oraz domowe ciasto i atrakcyjne nagrody. Była przejażdżka bryczką oraz tańce do muzyki zespołu Vegas. Właśnie w ten sposób organizatorzy tegoż przedsięwzięcia propagują pozytywny wizerunek człowieka niepełnosprawnego, który nie jest jedynie kimś skazanym na korzystanie z róznorodnej pomocy, ale także potrafi być aktywnym, odnosić indywidualne sukcesy i tym samym wnosić pozytywny wkład w życie społeczne.  Więcej w papierowym wydaniu Pałuk, 3 lipca (czwartek), a zdjęcia w naszej galerii.

 Joanna Świetnicka,  30  VI  2008

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry