Mogilno, komitet, ojczyzna, wybory 2002

    Niezależna Mała Ojczyzna

     Bezpartyjny Komitet Wyborczy Mała Ojczyzna zawiązał się 26 sierpnia, w siedzibie mogileńskiego Biura Poselskiego Prawa i Sprawiedliwości.

     Grupę inicjatywną tworzą: Karol Dłutkowski z Dąbrowy, Lucyna Popiela z Jezior Wielkich, Małgorzata Gradecka z Mogilna oraz Marian Mikołajczak ze Strzelna. - Komitet mając na uwadze jakże częste w naszych samorządach różnych szczebli sytuacje, kiedy to interes partyjny bierze górę nad dobrem lokalnych społeczności, pragnie zachować całkowitą niezależność od jakichkolwiek partii politycznych - zapewnia Pałuki rzecznik prasowy Komitetu Marian Mikołajczak. Według rzecznika: - Komitet stwarza możliwość startu ze swoich list ludziom aktywnym i pragnącym pracować na rzecz "Małych Ojczyzn", którzy z różnych względów nie chcą startować z list komitetów utworzonych przez partie polityczne.

    Komitet na dzień dzisiejszy nie rozważał jeszcze ewentualnego wystawienia kandydatów na burmistrzów ani na wójtów gmin powiatu mogileńskiego. Komitet zamierza za to wystawić listy kandydatów na radnych w każdym z trzech okręgów wyborczych do samorządu powiatowego oraz do samorządów gminnych w Dąbrowie, Jeziorach Wielkich, Mogilnie i Strzelnie.

    Z naszych informacji wynika, że w pracę w tym komitecie zaangażowani są m. in.: obecni opozycyjni radni powiatowi ze Strzelna Przemysław Zowczak i z Mogilna Jerzy Szczotka, przewodniczący byłego Komitetu Obywatelskiego Solidarność w Mogilnie, radny I kadencji Stanisław Holak oraz szef NSZZ Solidarność w SPZOZ Mogilno Grzegorz Weroński.

Robert Grygiel

Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 459 (35/2002)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry