Kto zostanie burmistrzem Mogilna?

    Rozterki Samoobrony

     Samoobrona nie wycofuje poparcia dla Stanisława Łaganowskiego, ale rozmawiając z ludźmi i słuchając uważnie ich opinii, zaczyna wahać się i wątpić, czy Stanisław Łaganowski ma szansę wygrać wybory.

   KOMPLETUJĄ LISTY

   Działacze Samoobrony zapowiadają, że w najbliższych dniach zamkną listy kandydatów na radnych. W sumie planują obstawić swoimi ludźmi wszystkie Rady, łącznie z Radą Powiatu.

Samoobrona chce też wystawić własnych kandydatów na wójtów w Dąbrowie i Jeziorach Wielkich. Zastępca szefa Samoobrony Feliks Żywica przyznaje, że jest już odpowiedni kandydat na to stanowisko w Dąbrowie. Natomiast w Jeziorach Wielkich w tej chwili trwają rozmowy z potencjalnym kandydatem na fotel wójta. Feliks Żywica nie chciał na razie zdradzić Pałukom nazwisk osób, które brane są pod uwagę jako kandydaci Samoobrony na fotele wójtów w Dąbrowie i Jeziorach Wielkich. - Rozmowy trwają - powiedział.

Tymczasem nie zmieniło się stanowisko Samoobrony co do popierania kandydatur na fotel burmistrza: w Strzelnie dla Ewarysta Matczaka i Mogilnie dla Stanisława Łąganowskiego.

   POJAWIŁY SIĘ WĄTPLIWOŚCI

   W ostatnich dniach jednak zwolennicy Andrzeja Leppera zaczęli poważnie zastanawiać się nad tym, czy Stanisław Łaganowski jest na tyle silnym kandydatem na scenie politycznej, by bez problemów wygrać wybory. - Ten pan spełnia wszystkie nasze wymogi. Jest kompetentny i doświadczony jak nikt inny, ale widzimy ostatnio pewne zagrożenia, co do jego wygranej - przyznaje Feliks Żywica. Działacze Samoobrony - jak podkreśla - nie wycofują swojego poparcia dla Stanisława Łaganowskiego. Boją się jednak, że może on nie zostać burmistrzem. Dlatego Samoobrona w najbliższym czasie zamierza odbyć spotkanie, na którym zastanowi się, czy nie mieć w zanadrzu na wszelki wypadek własnego kandydata na burmistrza Mogilna.

   Przypomnijmy, że poza Samoobroną kandydaturę Stanisława Łaganowskiego na ponowny wybór na fotel burmistrza popierają też SLD i PSL.

Robert Grygiel

Pałuki nr 552 (38/2002)

 

 

 

 

   - Boimy się o szanse obecnego burmistrza

   Robert Grygiel: - Co takiego się stało, że zaczęliście wątpić w podjętą wcześniej decyzję o poparciu kandydatury Stanisława Łaganowskiego na burmistrza Mogilna?

Feliks Żywica: - My cały czas podtrzymujemy to stanowisko, ale musimy zobaczyć co będzie dalej. Zobaczymy jakie będą pojawiały się osoby na scenie politycznej.

R.G.: - Czy zagrożeniem dla Stanisława Łaganowskiego nie jest przypadkiem nowy kandydat na burmistrza - Jacek Kraśny zgłoszony przez "Przymierze". Może stąd się biorą wasze wątpliwości?

F.Ż.: - No nie wiem. Może pan Kraśny nie jest aż takim zagrożeniem. Ja jednak nie wykluczam, że ktoś taki może się pojawić.

R.G.: - To co tak naprawdę zagraża zwycięstwu Stanisława Łaganowskiego waszym zdaniem?

F.Ż.: - Z opinii społecznej wiemy, że jest on niezbyt mile widziany na tym stanowisku przez wielu ludzi. Te osoby nie mają oczywiście racji, bo on jest najwłaściwszą osobą. To jest tak, że tu jest "Mogilenko", a w "Mogilenku" jest zawiść.

R.G.: - A może notowania Łaganowskiego spadają przez to, że zbyt długo rządzi w Mogilnie?

F.Ż.: - Właśnie tak niektórzy ludzie wszystko rozumieją, złośliwie mówią takie rzeczy. Niestety nie chcą oni patrzeć na zasługi i na kompetencje obecnego burmistrza.

R.G.: - Zastanawialiście się, czy realnym niebezpieczeństwem dla popieranego przez „Samoobronę” kandydata, nie są po prostu jego kontrkandydaci?

F.Ż.: - Dla przeciętnego obywatela w wyborach nie będzie ważne nazwisko kandydata, na którego głosuje. Ważne będzie niestety to, by nie był nim pan Łaganowski.

R.G.: - Czy otrzymujecie tego typu głosy od mieszkańców?

F.Ż.: - Tak, otrzymuję takie głosy i jestem tym przerażony Przeraża mnie to, że tak ludzie myślą. Próbuję im to tłumaczyć, ale niewiele to zmienia.

R.G.: - Jakie warunki powinien spełniać kandydat, którego wygranej bylibyście pewni?

F.Ż.: - My nie chcielibyśmy eksperymentować, to muszę podkreślić. Zrobimy coś takiego, dopiero jak będzie zagrożenie. Wtedy być może wystawimy swojego kandydata. To się wszystko rozstrzygnie myślę w najbliższych dniach.

R.G.: - Czy myślicie już o konkretnych osobach, z których można by wyłonić kandydata „Samoobrony” na burmistrza Mogilna?

F.Ż.: - Mamy takie osoby, które byśmy widzieli na tym stanowisku.

R.G.: - Kim oni są?

F.Ż.: - Nie chciałbym na dzień dzisiejszy tego ujawniać, bo te osoby nie wyrażają jeszcze aż tak wielkiej chęci na to. Trzeba je jeszcze namawiać.

R.G.: - Dziękuję za rozmowę.

z zastępcą szefa mogileńskiej Samoobrony

Feliksem Żywicą

rozmawiał

Robert Grygiel

Pałuki nr 552 (38/2002)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry