Artykuł tygodnia
  • O wycenie pod S5
    O wycenie pod S5

W Rogowie odbyło się spotkanie, podczas którego Krzysztof Pankowski, kierownik oddziału odszkodowań Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, odpowiadał na pytania osób wywłaszczanych w związku z budową S5.

Trzemeszno, wybory, kandydat, burmistrz

Porozumienie drugiego z trzecim

Benedykt Nitka zaproponował kandydatowi Samorządowego Forum Przedsiębiorczych poparcie jego kandydatury w II turze. W przypadku wygranej Rafał Lukstaedt otrzyma fotel wiceburmistrza.

W Trzemesznie do II tury wyborów przeszli obecny burmistrz Marek Gotowała (46%) i radny Prawicy Trzemeszeńskiej Benedykt Nitka (24%).

W poniedziałek (28 października) po pierwszej turze wyborów Benedykt Nitka powiedział Pałukom, że będzie rozmawiał z Rafałem Lukstaedtem, który osiągnął trzeci wynik w wyborach (14%), o ewentualnym poparciu jego osoby w drugiej turze wyborów. - Trzeba usiąść i negocjować. Jest jedna rzecz, która nas łączy, zmiana sytuacji w gminie odnośnie dysponowania środkami gminnymi. Mamy też podobne programy - przyznał Benedykt Nitka. - Cele mamy wspólne, a poglądy mamy podobne. Chyba nic nie jest w stanie nas poróżnić - mówił w poniedziałek Pałukom Rafał Lukstaedt.

Do spotkania między Benedyktem Nitką a Rafałem Lukstaedtem doszło we wtorek przed południem (29 października) w siedzibie PKO BP w Trzemesznie. - Będziemy popierali pana Nitkę - powiedział po spotkaniu w imieniu swoim oraz Samorządowego Forum Przedsiębiorczych Rafał Lukstaedt. Benedykt Nitka obiecał, że będzie realizował jako burmistrz program wyborczy SFP. - Pan Nitka zaproponował mi fotel wiceburmistrza (...) Zgodziłem się na tę propozycję - przyznał Rafał Lukstaedt. W najbliższym czasie obie strony mają podpisać umowę koalicyjną dotyczącą realizacji obu programów.

Robert Grygiel

Pałuki nr 558 (44/2002)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2016 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry