Mogilno, wybory 2002, II tura, burmistrz

   Poparcie liczone w procentach

   Jerzy Szczotka udzielił bezwarunkowego poparcia w drugiej turze Jackowi Kraśnemu i apeluje do swego elektoratu o głosowanie na kandydata "Przymierza". Radosław Trepiński nie podjął jeszcze decyzji, decyzja zapadnie na Zarządzie SFP.

     W nocy z niedzieli na poniedziałek, kiedy zaczęły spływać pierwsze wyniki z komisji obwodowych, okazało się, że czeka mogilnian II tura wyborów na stanowisko burmistrza Mogilna. Kontrkandydatem obecnego burmistrza Stanisława Łaganowskiego (43%) w tej batalii, będzie kandydat "Przymierza dla Rozwoju Wsi i Miast Powiatu Mogileńskiego" Jacek Kraśny (26%).

    Dla sztabu wyborczego "Przymierza" stało się jasne, że trzeba zacząć zabiegać o poparcie ze strony kandydatów, którzy przegrali te wybory, zajmując II i III miejsce, czyli: Radosława Trepińskiego (19%) i Jerzego Szczotki (12%). Gdyby stosować ściśle matematyczną zasadę i zsumować głosy z II, III i IV miejsca, to w II turze Jacek Kraśny powinien wygrać 57:43. Wyborcy niekoniecznie muszą się jednak tak zachować. Stąd "Przymierze" widzi potrzebę rozmawiania i dogadania się, co będzie ich zdaniem najbardziej czytelnym sygnałem dla wyborców. 

    CO GODZINĘ SPOTKANIE

    Po wstępnych rozmowach telefonicznych, w poniedziałek wieczorem odbyły się pierwsze spotkania. "Przymierze" zabiegało o wspólne spotkanie trzech komitetów, do takich rozmów jednak nie doszło. Samorządowe Forum Prawicy zgodziło się na spotkanie, ale bez komitetu Jerzego Szczotki. Pierwsze, o 20.00 w mieszkaniu Michała Jasińskiego odbyło się spotkanie SFP i "Przymierza". Mimo godzinnej rozmowy, strony nie doszły do jednoznacznego porozumienia. - Moja osoba trochę im się źle kojarzy - powiedział po spotkaniu Jacek Kraśny. Te złe skojarzenia mają wynikać z jego osobistych kontaktów ze Stanisławem Łaganowskim, chociażby na Targach ZIG. - Musiałem z burmistrzem rozmawiać, to on jest w końcu tutaj gospodarzem terenu - tłumaczy Jacek Kraśny. Radosław Trepiński powiedział po spotkaniu Pałukom, że on nie podejmuje sam decyzji. Chce by o ewentualnym poparciu zadecydował Zarząd SFP. - Spotkania Forum w tej sprawie jeszcze nie było - przyznał we wtorek, 29 października, Radosław Trepiński.

    DWIE PRZECZNICE DALEJ

    Po tym spotkaniu wysłannicy "Przymierza" przeszli do lokalu poselskiego "Prawa i Sprawiedliwości". O 21.00 "Przymierze" rozpoczęło rozmowy z Jerzym Szczotką. Tym razem szybko osiągnięto zamierzony efekt. Obie strony wyraziły chęć współpracy. - Sprawa była oczywista. My popieramy Jacka Kraśnego, bo po to stawaliśmy w wyborach, by odsunąć obecny rządzący układ od władzy - mówi Pałukom Jerzy Szczotka, dodając: - Nie stawialiśmy jakiś specjalnych warunków. Jerzy Szczotka przyznał, że "Przymierze" po ewentualnej wygranej Jacka Kraśnego, obiecało współpracować z jego Komitetem. - O szczegółach tej współpracy jeszcze nie rozmawialiśmy. Na razie chodzi o poparcie i o to, żeby wygrać wybory - zaznacza Jerzy Szczotka.

    Na poparciu Jerzego Szczotki "Przymierze" nie zamierza poprzestać. - Cały czas czekamy teraz na odpowiedź od pana Trepińskiego - mówi Jacek Kraśny.

Robert Grygiel

Pałuki nr 558 (44/2002)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry