Artykuł tygodnia
  • Utrudnienia na ul. Gnieźnieńskiej w Żninie
    Utrudnienia na ul. Gnieźnieńskiej w Żninie

    17 lipca Zarząd Dróg Powiatowych przystąpił do budowy ciągu pieszo-rowerowego przy ul. Gnieźnieńskiej w Żninie. Wiążą się z tym utrudnienia w ruchu drogowym, które mogą potrwać do końca sierpnia. Jeden pas jezdni pozostaje nieprzejezdny.

Mogilno, wybory 2002, rada miejska

   OKRĘG NR 1 - 6 MANDATÓW

   KOMITET WYBORCZY "SAMOOBRONA"

  1. Katarzyna Ewa Brodziak z Żabna - 62
  2. Michał Kąkolewski z Mogilna - 55
  3. Adam Piekut z Mogilna - 19
  4. Aneta Żywica z Mogilna - 12
  5. Helena Schenker z Mogilna - 23
  6. Andrzej Nurski z Mogilna - 32

 

   KOMITET WYBORCZY SLD - UP

   2 mandaty radnych

  1. Alina Barbara Dobersztyn z Mogilna - 211 - mandat radnego
  2. Przemysław Sulicki z Mogilna - 39
  3. Maria Perzyńska z Mogilna - 59
  4. Jan Thiede z Mogilna - 136 - mandat radnego
  5. Zygmunt Ornatek z Mogilna - 44
  6. Jan Kasprzyk z Mogilna - 46
  7. Edward Piotrowski z Mogilna - 48
  8. Zbigniew Jan Figiel z Mogilna - 101
  9. Zdzisław Ruciński z Mogilna - 25
  10. Zbigniew Koźmiński z Mogilna - 23
  11. Eugeniusz Kubski z Mogilna - 29

 

   KOMITET WYBORCZY PSL

   1 mandat radnego

  1. Krzysztof Solarczyk z Mogilna - 74 - mandat radnego
  2. Jan Dudziak z Mogilna - 52
  3. Henryk Arent z Mogilna - 41
  4. Ludwik Lewandowski z Mogilna - 42
  5. Zbigniew Spólnik z Mogilna - 72
  6. Andrzej Ratajczak z Mogilna - 14
  7. Stanisław Tarnowiecki z Mogilna - 18

 

   KOMITET WYBORCZY "SAMORZĄDOWE FORUM PRAWICY"

   1 mandat radnego

  1. Maria Jasińska z Mogilna - 64
  2. Stanisław Grela z Mogilna - 100 - mandat radnego
  3. Maria Kapała z Mogilna - 54
  4. Małgorzata Morawska z Mogilna - 18
  5. Zenon Popiołek z Mogilna - 22
  6. Adam Morawski z Mogilna - 27

 

   KOMITET WYBORCZY "PRZYMIERZE DLA ROZWOJU WSI I MIAST POWIATU MOGILEŃSKIEGO"

   2 mandaty radnych

  1. Leszek Duszyński z Mogilna - 329 - mandat radnego
  2. Jerzy Talaga z Mogilna - 47
  3. Beata Bogumiła Idziak-Jania z Mogilna - 25
  4. Jacek Ziemnicki z Mogilna - 55
  5. Grzegorz Tomasz Stochliński z Mogilna - 109 - mandat radnego
  6. Danuta Spychalska z Mogilna - 21
  7. Tadeusz Jarosław Paribek z Mogilna - 22
  8. Ryszard Gospodarek z Mogilna - 11
  9. Michał Stoiński ze Świerkówca - 45
  10. Hieronim Janusz Banaszkiewicz z Mogilna - 34
  11. Grzegorz Jędrzejczak z Wylatowa - 28
  12. Dariusz Stachowiak z Goryszewa - 13

 

   KOMITET WYBORCZY "NIEZALEŻNI - SAMORZĄDNI"

  1. Stanisław Holak z Mogilna - 64
  2. Małgorzata Helt z Mogilna - 17
  3. Grzegorz Karczewski z Mogilna - 8
  4. Wiesław Jan Koszela z Mogilna - 7
  5. Artur Tomasz Kąkolewski z Mogilna - 19
  6. Maria Bernaciak z Mogilna - 28

 

   OKRĘG NR 2 - 5 MANDATÓW

   KOMITET WYBORCZY "SAMOOBRONA"

  1. Zbigniew Chojnacki z Padniewa - 73
  2. Edmund Antczak ze Stawisk - 14
  3. Krzysztof Furdal z Mogilna - 31
  4. Stefan Głowski z Mogilna - 26
  5. Mirosław Wieczorek z Mogilna - 49

 

   KOMITET WYBORCZY SLD - UP

   2 mandaty radnych

  1. Marian Górczewski z Mogilna - 101 - mandat radnego
  2. Agnieszka Kleczewska z Mogilna - 44
  3. Stanisław Szewczyk z Mogilna - 46
  4. Jan Guzik z Mogilna - 159 - mandat radnego
  5. Stefan Behnke z Mogilna - 77
  6. Stefan Szymandera z Mogilna - 22
  7. Maciej Perzyński z Bystrzycy - 13
  8. Marian Wegner z Mogilna - 60
  9. Andrzej Jerzak z Mogilna - 10
  10. Jan Czeterbug z Mogilna - 32

 

   KOMITET WYBORCZY PSL

   1 mandat radnego

  1. Jan Sumisławski z Mogilna - 61 - mandat radnego
  2. Aleksander Tkacz z Mogilna - 52
  3. Stanisław Ruta z Mogilna - 31
  4. Janina Wróbel z Mogilna - 15
  5. Zbigniew Andrzej Nowicki z Mogilna - 53
  6. Barbara Katarzyna Pietrowicz z Olszy - 37
  7. Andrzej Józef Chudański z Mogilna - 23

 

   KOMITET WYBORCZY "SAMORZĄDOWE FORUM PRAWICY"

  1. Piotr Kazimierz Kaźmierczak z Mogilna - 96
  2. Jerzy Wojciech Łaganowski z Mogilna - 50
  3. Ewa Maria Łuczak z Mogilna - 58
  4. Helena Grzelachowska z Mogilna - 9
  5. Krzysztof Winiarski z Mogilna - 30

 

   KOMITET WYBORCZY "PRZYMIERZE DLA ROZWOJU WSI MIAST POWIATU MOGILEŃSKIEGO"

   2 mandaty radnych

  1. Elżbieta Olga Sarnowska z Mogilna - 139 - mandat radnego
  2. Jacek Kończal z Mogilna - 149 - mandat radnego
  3. Krzysztof Konieczka z Mogilna - 69
  4. Stefan Józef Śmigielski z Mogilna - 41
  5. Tadeusz Józef Pokorski ze Świerkówca - 97
  6. Anna Kontny z Mogilna - 30
  7. Michał Skarbecki z Mogilna - 60
  8. Marek Nikodem z Mogilna - 23
  9. Jan Michał Kubasik z Mogilna - 7
  10. Zdzisław Łukasik z Mogilna - 27

 

   KOMITET WYBORCZY "NIEZALEŻNI - SAMORZĄDNI"

  1. Wojciech Czerniak z Mogilna - 47
  2. Urszula Ewa Wojcińska z Mogilna - 14
  3. Danuta Anna Jakubowska z Mogilna - 7
  4. Beata Barbara Kurant z Mogilna - 14
  5. Paweł Piotr Bonkowski z Mogilna - 17
  6. Sławomir Piotr Kąkolewski z Mogilna - 10

 

   OKRĘG NR 3 - 5 MANDATÓW

   KOMITET WYBORCZY "SAMOOBRONA"

   1 mandat radnego

  1. Barbara Krystyna Lech z Żabienka - 155 - mandat radnego
  2. Danuta Żywica z Gozdawy - 47
  3. Mirosław Kazimierz Nowakowski z Mogilna - 43
  4. Damian Paweł Wolski z Twierdzinia - 16
  5. Barbara Krystyna Domecka z Dąbrówki - 21

 

   KOMITET WYBORCZY SLD - UP

   1 mandat radnego

  1. Tadeusz Filipczak z Wylatowa - 95 - mandat radnego
  2. Elżbieta Andersohn - Rutkowska z Dąbrówki - 53
  3. Mirosław Krygier z Huty Palędzkiej - 70
  4. Daniel Kędzierski z Twierdzinia - 93
  5. Małgorzata Małecka z Żabna - 29
  6. Waldemar Mazurkiewicz z Niestronna - 33
  7. Kazimierz Zacharenko z Padniewa - 38

 

   KOMITET WYBORCZY PSL

   2 mandaty radnych

  1. Jan Wojciech Bartecki z Mielna - 177 - mandat radnego
  2. Zenon Kazimierz Zieliński z Padniewa - 42
  3. Paweł Molenda z Padniewka - 125 - mandat radnego
  4. Jan Józef Ciesielski z Izdeb - 52
  5. Dariusz Paweł Bubak z Żabna - 20
  6. Mieczysław Marceli Rogalski z Wasielewka - 48
  7. Krzysztof Franciszek Wegner - 48
  8. Józef Krzysztof Frącz z Jerkowa - 28

 

   KOMITET WYBORCZY "SAMORZĄDOWE FORUM PRAWICY"

   1 mandat radnego

  1. Józef Stanisław Pawela z Wylatowa - 55
  2. Genowefa Kąkol z Czagańca - 103 - mandat radnego
  3. Rajmund Łączny z Wiecanowa - 25
  4. Roman Marian Owczarzak ze Stawisk - 57
  5. Mariusz Kaczmarek z Niestronna - 6

   KOMITET WYBORCZY "PRZYMIERZE DLA ROZWOJU WSI I MIAST POWIATU MOGILEŃSKIEGO"

  1. Piotr Smółka z Dąbrówki - 55
  2. Zdzisław Jakubowski z Wiecanowa - 35
  3. Małgorzata Jędrzejewska z Wylatowa - 14
  4. Zbigniew Popielski z Wylatowa - 4
  5. Arkadiusz Tylman z Mogilna - 7
  6. Tomasz Sylwester Woźniak z Mogilna - 5
  7. Romuald Nowakowski z Mogilna - 7
  8. Marek Leśny z Mogilna - 11
  9. Robert Zawadzki z Padniewka - 14
  10. Andrzej Mazurkiewicz z Mogilna - 25

 

   KOMITET WYBORCZY "NIEZALEŻNI - SAMORZĄDNI"

  1. Małgorzata Gradecka z Huty Palędzkiej - 14
  2. Andrzej Gębala z Żabienka - 22
  3. Alicja Maria Zarywska z Wylatowa - 59
  4. Mariusz Stanisław Górny z Palędzia Kościelnego - 46
  5. Maria Jakubowska z Wiecanowa - 20
  6. Kazimierz Zarychta z Wyrobek - 10

 

   OKRĘG NR 4 - 5 MANDATÓW

   KOMITET WYBORCZY "SAMOOBRONA"

  1. Zbigniew Węcki z Czarnotula - 71
  2. Leon Waszak z Mogilna - 15
  3. Stanisława Żywczewska z Żabienka - 40
  4. Józef Kazimierz Leśny ze Skrzeszewa - 20
  5. Józef Jędrzejewski z Kwieciszewa - 24

 

   KOMITET WYBORCZY SLD - UP

   1 mandat radnego

  1. Ryszard Strzelecki z Gębic - 113 - mandat radnego
  2. Grzegorz Kwieciński z Kwieciszewa - 68
  3. Zofia Mikołajewska ze Strzelec - 29
  4. Marek Wierzbiński z Marcinkowa - 92
  5. Konrad Andrzejewski z Procynia - 46
  6. Aurelia Bakalarska z Goryszewa - 30
  7. Grzegorz Andrzejewski z Czerniaka - 15

 

   KOMITET WYBORCZY PSL

   3 mandaty radnych

  1. Stanisław Zygmunt Wojtasiński z Bielic - 172 - mandat radnego
  2. Stanisław Leon Żerdka ze Świerkówca - 4
  3. Maria Nadolna z Gębic - 82
  4. Michał Gajewicz z Kwieciszewa - 171 - mandat radnego
  5. Zdzisław Kazimierz Jakubowski z Czarnotula - 33
  6. Bogumiła Teresa Kwiatkowska z Dzierżążna - 55
  7. Stanisław Redmann z Gozdanina - 130 - mandat radnego
  8. Roman Lewandowski z Goryszewa - 46
  9. Elżbieta Kołacka z Kunowa - 21
  10. Włodziemierz Szczególski z Ratowa - 19

 

   KOMITET WYBORCZY "SAMORZĄDOWE FORUM PRAWICY"

  1. Małgorzata Ewa Chudańska-Baran z Kwieciszewa - 51
  2. Irena Maria Tupalska z Gębic - 36
  3. Zbigniew Jaszcz z Gębic - 11
  4. Marek Zarzyka z Kunowa - 12
  5. Jolanta Maria Kasperkowiak z Bielic - 27

   KOMITET WYBORCZY "PRZYMIERZE DLA ROZWOJU WSI I MIAST POWIATU MOGILEŃSKIEGO"

   1 mandat radnego

  1. Rafał Szarzyński ze Strzelec - 80 - mandat radnego
  2. Marek Mądrowski z Gębic - 51
  3. Grażyna Bartkowiak z Marcinkowa - 49
  4. Jan Langner z Kwieciszewa - 34
  5. Jerzy Ozga z Gozdanina - 14
  6. Grażyna Łukomska ze Zbytowa - 15
  7. Tomasz Markiewicz z Kunowa - 17
  8. Stefan Fredyk z Procynia - 16
  9. Leszek Zbigniew Dziubich z Gębic - 28
  10. Krzysztof Adamczak z Gębic - 27

 

   KOMITET WYBORCZY "NIEZALEŻNI - SAMORZĄDNI"

  1. Adam Wielgus z Gozdanina - 14
  2. Bogumiła Zofia Przybyłowicz z Gębic - 2
  3. Ludwik Marian Łukomski ze Zbytowa - 1
  4. Krzysztof Eichstaedt z Dzierżążna - 4
  5. Eugeniusz Szczepan Jaroszek z Marcinkowa - 7

zebrał: Marek Holak

Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 558 (44/2002)

 

  

Skład Rady Miejskiej w Mogilnie kadencji 2002-2006

     Ludowcy odzyskali teren, zwłaszcza doskonałe wyniki uzyskali w środowisku wiejskim, gdzie w poprzednich latach tracili dużo głosów na rzecz SLD. W Radzie Miejskiej pojawiło się silne trzecie ugrupowanie - "Przymierze" z 5 radnymi.

UGRUPOWANIA W RADZIE

PSL - 7 radnych

SLD - 6 radnych

"Przymierze" - 5 radnych

SFP - 2 radnych

"Samoobrona" - 1 radny

     W porównaniu z poprzednią kadencją, na 21 radnych - 10 to nowe twarze: Barbara Lech, Genowefa Kąkol, Jan Guzik, Stanisław Wojtasiński, Jacek Kończal, Stanisław Redmann, Rafał Szarzyński, Grzegorz Stochliński, Krzysztof Solarczyk i Jan Sumisławski. Aż 12 radnych minionej kadencji przegrało w wyborach: Ewa Łuczak, Irena Tupalska, Elżbieta Rutkowska-Andersohn, Jan Ciesielski, Jan Kasprzyk, Jan Dudziak, Roman Lewandowski, Grzegorz Jędrzejczak, Stefan Behnke, Józef Pawela, Marek Wierzbiński i Stanisław Żerdka (tylko 4 głosy). Największą ilość głosów zdobył radny "Przymierza" Leszek Duszyński - 329 głosów.

     Wyniki:

  1. Leszek Duszyński - 329 głosy
  2. Alina Dobersztyn - 211 głosów
  3. Jan Bartecki - 177 głosów
  4. Stanisław Wojtasiński - 172 głosy
  5. Michał Gajewicz - 171 głosów
  6. Jan Guzik - 159 głosów
  7. Barbara Lech - 155 głosów
  8. Jacek Kończal - 149 głosów
  9. Elżbieta Sarnowska - 139 głosów
  10. Jan Thiede - 136 głosów
  11. Stanisław Redmann - 130 głosów
  12. Paweł Molenda - 125 głosów
  13. Ryszard Strzelecki - 113 głosów
  14. Grzegorz Stochliński - 109 głosów
  15. Genowefa Kąkol - 103 głosy
  16. Marian Górczewski - 101 głosów
  17. Stanisław Grela - 100 głosów
  18. Tadeusz Filipczak - 95 głosów
  19. Rafał Szarzyński - 80 głosów
  20. Krzysztof Solarczyk - 74 głosy
  21. Jan Sumisławski - 61 głosów

Marek Holak

Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 558 (44/2002)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2016 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry