Artykuł tygodnia
  • Uwaga na oszustów
    Uwaga na oszustów

    Żnińscy policjanci zwracają się o czujność i ostrożność w kontaktach z nieznanymi osobami. Oszuści często wykorzystują otwarte drzwi wejściowe do mieszkania, bez żadnych skrupułów wchodzą do środka i w ciągu kilku minut dokonują kradzieży. Często wybierają posesje znacznie oddalone od pozostałych.

Strzelno, wybory 2002, Rada Miejska, głosowanie

Poniżej podajemy wyniki wyborów z podziałem na okręgi oraz komitety wyborcze.

 

   OKRĘG NR 1 - 5 MANDATÓW

   KOMITET WYBORCZY "SAMOOBRONA"

  1. Andrzej Pietrzak z Bławat - 39

 

   KOMITET WYBORCZY SLD/UP

   2 mandaty radnych

  1. Jerzy Antoni Zebel ze Strzelna - 288 - mandat radnego
  2. Mirosław Piotr Gutowski ze Strzelna - 198
  3. Lech Ryszard Gierba ze Strzelna - 187
  4. Piotr Jan Cieślik ze Strzelna - 283 - mandat radnego
  5. Grażyna Anna Zwolińska ze Strzelna - 151

 

   KOMITET WYBORCZY PSL

  1. Dominik Bogdan Borkowski ze Strzelna - 57
  2. Ryszard Stanisław Chudziński ze Strzelna - 191
  3. Mirosława Wacława Kluczykowska ze Strzelna - 74
  4. Andrzej Pruczkowski ze Strzelna - 144
  5. Ludwik Gabriel Woźnica ze Strzelna - 138

 

   KOMITET WYBORCZY "LIGA POLSKICH RODZIN"

  1. Paweł Lipieński ze Strzelna - 113

 

   KOMITET WYBORCZY "JEDNOŚĆ"

  1. Jan Balon ze Strzelna - 112
  2. Barbara Ewa Białęcka ze Strzelna - 89
  3. Andrzej Marian Lipiński ze Strzelna - 140
  4. Henryk Oborski ze Strzelna - 145
  5. Krzysztof Pieczyński ze Strzelna - 136

 

   KOMITET WYBORCZY "KOBIETY W SAMORZĄDZIE"

  1. Irena Zofia Pułkownik ze Strzelna - 217

 

   KOMITET WYBORCZY "STRAŻAK"

  1. Alojzy Stefan Błaszak ze Strzelna - 145
  2. Eugeniusz Andrzej Wrzesiński ze Strzelna - 81
  3. Zygmunt Stanisław Paradowski ze Strzelna - 102
  4. Marian Laskowski ze Strzelna - 60
  5. Czesław Marczak ze Strzelna - 92

 

   KOMITET WYBORCZY "NIEZALEŻNI - SAMORZĄDNI"

   1 mandat radnego

  1. Marian Marek Mikołajczak ze Strzelna - 262 - mandat radnego
  2. Barbara Sobczak ze Strzelna - 63
  3. Sławomir Zawodniak ze Strzelna - 99
  4. Dariusz Jarosław Kujawiński ze Strzelna - 142

 

   KOMITET WYBORCZY "MĄDROŚĆ I PRACA"

  1. Magdalena Maria Jańczak-Konopa ze Strzelna - 99
  2. Marek Kotecki z Bławat - 57
  3. Joanna Maria Rakoniewska ze Strzelna - 60

 

   KOMITET WYBORCZY "PRZYMIERZE DLA ROZWOJU WSI I MIAST POWIATU MOGILEŃSKIEGO"

   1 mandat radnego

  1. Remigiusz Koprowski ze Strzelna - 91
  2. Lilianna Machura ze Strzelna - 99
  3. Janusz Kasprzyk ze Strzelna - 82
  4. Marcin Przybylski ze Strzelna - 104
  5. Tadeusz Twarużek ze Strzelna - 244 - mandat radnego

 

   KOMITET WYBORCZY "FORUM"

  1. Marian Jan Pałaszyński ze Strzelna - 105

 

KOMITET WYBORCZY "WIEDZA I PRAWO"

   1 mandat radnego

  1. Ludwik Zbytniewski ze Strzelna - 275 - mandat radnego

   OKRĘG NR 2 - 5 MANDATÓW

   KOMITET WYBORCZY "SAMOOBRONA"

  1. Roman Kaszyński Ostrowa - 232
  2. Piotr Mateńko ze Stodólna - 163
  3. Anna Nadzieja z Bronisławia - 58

 

   KOMITET WYBORCZY SLD/UP

   1 mandat radnego

  1. Piotr Kazimierz Sienkiewicz Młynic - 255 - mandat radnego
  2. Mariusz Piotr Pohorodecki ze Strzelna Klasztornego - 99
  3. Adam Wojciechowski ze Stodólna - 109
  4. Ryszard Bednarski z Książa - 129
  5. Tadeusz Szymon Nadolny ze Strzelna - 74

 

   KOMITET WYBORCZY PSL

   2 mandaty radnych

  1. Kazimierz Chudziński ze Strzelna - 272 - mandat radnego
  2. Józef Edward Gacek z Ostrowa - 167
  3. Tadeusz Antoni Majkut z Wronów - 293 - mandat radnego
  4. Henryk Stanisław Trawiński ze Strzelna - 160
  5. Anna Woźniecka ze Strzelna - 135

 

   KOMITET WYBORCZY "LIGA POLSKICH RODZIN"

  1. Damian Michał Rybak ze Strzelna - 72

 

   KOMITET WYBORCZY "JEDNOŚĆ"

  1. Stanisław Jan Gajos z Młynic - 219
  2. Piotr Koszal ze Strzelna - 94
  3. Franciszek Łukomski z Ostrowa - 167
  4. Zenon Pinczewski ze Strzelna - 40
  5. Krzysztof Wojciech Zachwieja ze Stodólna - 87

 

   KOMITET WYBORCZY "KOBIETY W SAMORZĄDZIE"

  1. Dorota Maria Repulak ze Strzelna - 156

 

   KOMITET WYBORCZY "STRAŻAK"

   1 mandat radnego

  1. Ewaryst Iwiński ze Strzelna - 232 - mandat radnego
  2. Stefan Płotkowiak z Wronów - 63
  3. Grzegorz Kopiński z Cienciska - 187
  4. Andrzej Jan Jagodziński ze Stodół - 85
  5. Jan Adam Lewandowski z Ostrowa - 88

 

   KOMITET WYBORCZY "NIEZALEŻNI - SAMORZĄDNI"

   1 mandat radnego

  1. Jan Zdzisław Szarek ze Strzelna - 294 - mandat radnego
  2. Irena Seidler z Ostrowa - 103
  3. Iwona Danuta Pruss ze Strzelna - 50

 

   KOMITET WYBORCZY "MĄDROŚĆ I PRACA

  1. Mariusz Wojciech Jackowski ze Strzelna - 106
  2. Jan Andrzej Jankowski ze Strzelna - 45
  3. Maria Konkiewicz ze Strzelna - 113
  4. Karol Jan Rakoniewski ze Strzelna - 43
  5. Eugeniusz Strzyżewski ze Strzelna - 37

   KOMITET WYBORCZY "PRZYMIERZE DLA ROZWOJU WSI I MIAST POWIATU MOGILEŃSKIEGO"

  1. Jacek Zakęś z Wronów - 61
  2. Jacek Sadowski z Ostrowa - 96
  3. Jan Teofil Mohylowski ze Strzelna - 138
  4. Henryk Śmigiel ze Strzelna - 43

 

   KOMITET WYBORCZY "FALGO"

  1. Bogumiła Falgowska ze Strzelna - 31

 

   KOMITET WYBORCZY "FORUM LOKALNE"

  1. Piotr Dubicki ze Strzelna - 77

  

   OKRĘG NR 3 - 5 MANDATÓW

   KOMITET WYBORCZY "SAMOOBRONA"

   1 mandat radnego

  1. Grażyna Leśna z Rzadkwina - 211 - mandat radnego
  2. Piotr Częszak z Łąkiego - 164
  3. Jerzy Goska z Żegotek - 147
  4. Stanisław Nowak z Wymysłowic - 139
  5. Tadeusz Wiązowski ze Strzelna Klasztornego - 60

 

   KOMITET WYBORCZY SLD - UP

   3 mandaty radnych

  1. Henryk Filipczak z Wymysłowic - 195 - mandat radnego
  2. Ryszard Saja z Markowic - 226 - mandat radnego
  3. Marian Grzegorz Skonieczny z Bronisławia - 96
  4. Zdzisław Marat z Markowic - 185 - mandat radnego

 

   KOMITET WYBORCZY PSL

   1 mandat radnego

  1. Wiesława Barbara Borowska z Bronisławia - 162
  2. Wacław Jerzy Borkowski z Rzadkwina - 126
  3. Franciszek Pruczkowski ze Sławska Dolnego - 193 - mandat radnego
  4. Irena Sitko ze Strzelna Klsztornego - 138
  5. Emilia Marianna Walkowiak z Bławat - 140

 

   KOMITET WYBORCZY "LIGA POLSKICH RODZIN"

  1. Piotr Pawłowski z Bronisławia - 96

 

   KOMITET WYBORCZY "JEDNOŚĆ"

  1. Jan Brzeziński ze Sławska Dolnego - 87
  2. Andrzej Piszcz z Łąkiego - 97
  3. Grzegorz Skowron z Bronisławia - 128
  4. Jan Walenty Woźniak z Żegotek - 131
  5. Henryk Żakowski z Bożejewic - 59

 

   KOMITET WYBORCZY "KOBIETY W SAMORZĄDZIE"

  1. Władysława Panfil z Bożejewic - 164

 

   KOMITET WYBORCZY "STRAŻAK"

  1. Dorota Chojnacka z Rzadkwina - 123
  2. Sławomir Niewiadomski z Ciechrza - 58
  3. Krzysztof Stanisław Wróblewski z Bronisławia - 58

 

   KOMITET WYBORCZY "NIEZALEŻNI - SAMORZĄDNI"

  1. Jan Kapica z Górek - 148

   KOMITET WYBORCZY "PRZYMIERZE DLA ROZWOJU WSI I MIAST POWIATU MOGILEŃSKIEGO"

  1. Józef Paziewski z Bronisławia - 49

zebrał: Robert Grygiel

Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 558 (44/2002)

 

  

Skład Rady Miejskiej w Strzelnie kadencji 2002-2006

     Na 15 radnych, 9 to nowi ludzie. Wśród nich znajduje się 14 mężczyzn i 1 kobieta, działaczka Samoobrony.

UGRUPOWANIA W RADZIE MIEJSKIEJ

SLD - 6 radnych

PSL - 3 radnych

"Niezależni-Samorządni" - 2 radnych

"Przymierze" - 1 radny

"Samoobrona" - 1 radny

"Strażak" - 1 radny

"Wiedza i Prawo" - 1 radny

     Tegoroczne wybory samorządowe w Strzelnie, to przede wszystkim porażka SLD, choć radni tego ugrupowania i tak stanowią najsilniejszy ilościowo klub radnych (40% składu Rady Miejskiej). Przegrali dotychczasowi radni: Marian Skonieczny, Mirosław Gutowski, Marian Pałaszyński, Irena Pułkownik, Teresa Repulak, Józef Gacek, Władysława Panfil czy Lech Gierba.

     Do Rady pewnie dostał się dotychczasowy przewodniczący Rady Ludwik Zbytniewski. W szeregach PSL zasiądzie też prezes Towarzystwa Miłośników Miasta Strzelna, naczelny Wieści ze Strzelna Kazimierz Chudziński oraz dotychczasowy przewodniczący komisji rewizyjnej Rady Miejskiej, największy krytyk byłego burmistrza Ewarysta Iwińskiego - Tadeusz Majkut.

     Co warte podkreślenia, najlepszy wynik w wyborach osiągnął debiutant w samorządzie, radny "Niezależnych - Samorządnych" Jan Szarek.

     Honoru kobiet w Radzie Miejskiej bronić będzie tylko jedna kobieta, radna Samoobrony (pierwszy mandat tego ugrupowania w Strzelnie), Grażyna Leśna z Rzadkwina.

     Skład nowej Rady Miejskiej:

  1. Jan Szarek ze Strzelna - 294 głosy
  2. Tadeusz Majkut z Wronów - 293 głosy
  3. Jerzy Zebel ze Strzelna - 288 głosów
  4. Piotr Cieślik ze Strzelna - 283 głosy
  5. Ludwik Zbytniewski ze Strzelna - 275 głosów
  6. Kazimierz Chudziński ze Strzelna - 272 głosy
  7. Marian Mikołajczak ze Strzelna - 262 głosy
  8. Piotr Sienkiewicz z Młynic - 255 głosów
  9. Tadeusz Twarużek ze Strzelna - 244 głosy
  10. Ewaryst Iwiński ze Strzelna - 232 głosy
  11. Ryszard Saja z Markowic - 226 głosów
  12. Grażyna Leśna z Rzadkwina - 211 głosów
  13. Henryk Filipczak - 195 głosów
  14. Franciszek Pruczkowski ze Sławska Dolnego - 193 głosy
  15. Zdzisław Marat z Markowic - 185 głosów

Marek Holak

Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 558 (44/2002)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2016 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry