Gąsawa, Janowiec, Rogowo, kandydat, wybory 2002, radny

     Wiejski Blok Wyborczy, Komitet Wyborczy Młodych, Komitet Wyborczy Strażak, Komitet Wyborczy Szansa, Nasze Miasto i Gmina, Nasza rodzina, nasza przyszłość, Nasza gmina, a oprócz tego Sojusz lewicy Demokratycznej, Polskie Stronnictwo Ludowe, Samoobrona, Liga Polskich Rodzin…

     KANDYDACI DO RADY GMINY GĄSAWA

     Wiejski Blok Wyborczy

     Komitet ten ustalił już kandydatów do wyborów na radnych gminy Gąsawa. Są nimi w okręgu nr 1: Marek Maciejewski - fryzjer, Jacek Mazany - dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych, Jan Mioduszewski - rolnik, Witold Mrówczyński - technik weterynarii, w okręgu nr 2: Ryszard Szczęsny - leśniczy, Edward Judek - emeryt rolnik, Władysław Matusiak - obecny przewodniczący Rady Gminy, w okręgu nr 3 Krzysztof Rozwarski - rolnik, Dariusz Kotwica - rolnik, Henryk Mataczyński - emeryt rolnik, sołtys Łysinina, Rajmund Romański - rolnik, w okręgu wyborczy nr 4: Franciszek Maciejewski - rolnik, Ryszard Królikowski, Aleksander Kledzik - rolnik i Zygmunt Nowakowski. Na wójta WBW desygnuje Zdzisława Kuczmę.

     Do wyborów na radnych powiatowych Wiejski Blok Wyborczy z Gąsawy nie wystawia kandydatów pod szyldem WBW. 

     Sojusz Lewicy Demokratycznej

     Zebranie, na którym oficjalnie i ostatecznie zostaną przedstawieni kandydaci do wyborów na radnych gminy Gąsawa, odbędzie się w czwartek. Jednakże już dzisiaj przewodniczący sztabu wyborczego Czesław Świtkowski przekazał nazwiska przyszłych kandydatów. Są nimi w okręgu wyborczym nr 1: Józef Salamon, Józef Winiecki, Edward Głąb, w okręgu nr 2: Ryszard Zwolenkiewicz, Marian Wojcieszak, w okręgu nr 3: Barbara Musiałowska-Zientak, Andrzej Musiałowski, Leszek Płociński, w okręgu nr 4 Michał Głowski, Bogdan Lewandowski, Marek Staniszewski. SLD popiera na następną kadencję wójta Zdzisława Kuczmę. 

     W skład sztabu wyborczego SLD wchodzą: Czesław Świtkowski - przewodniczący, Józef Salamon, Józef Winiecki, Michał Głowski, Roman Stręczyński, Barbara Musiałowska-Zientak.

     Komitet wyborczy "Młodych"

     Sztab wyborczy komitetu tworzą: Beata Wasila-Janicka, Marek Turostowski, Jacek Balcerzak, Magdalena Balcerzak, Michał Jarmołowicz, Ryszard Modelski. Wiadomo, że na wójta kandydować będzie Karol Janicki, natomiast pozostałych kandydatów poznamy około 20 września.

     Komitet wyborczy "Strażak"  

     Sztab wyborczy komitetu tworzą: Marcin Kośmider, Stanisław Kamiński, Stanisław Krawczyk, Stanisław Świtała, Adam Nowak - pełnomocnik, który przekazał Pałukom, że po zebraniu, które odbędzie się w czwartek, oficjalnie będzie wiadomo o kandydatach do Rady Gminy. Na pewno komitet nie będzie desygnował nikogo do wyborów na radnych powiatu i wójta. Komitet popiera kandydaturę obecnego wójta.  

 

     KANDYDACI DO RADY MIEJSKIEJ JANOWCA

     "Strażak"

     5 września powołany został w Gminie Janowiec komitet wyborczy Strażak, na którego czele stanął Bronisław Kukliński. W skład komitetu weszli Mariusz Chrzanowski, Tadeusz Ratajczak, Jerzy Pieluszczak i Ryszard Suchomski. Z tej listy do Rady Miejskiej Janowca startowało będzie czterech kandydatów - Włodzimierz Bystrzyński, Mariusz Chrzanowski, Tadeusz Ratajczak i Ryszard Suchomski. Lista ta nie została jeszcze zamknięta. Kandydatem na burmistrza Strażaków jest wiceprezes ZM-G ZOSP, członek Zarządu Powiatu Maciej Sobczak. Komitet Strażak nie wystawia kandydatów do Rady Powiatu. 

     SLD-UP

     Z koalicji SLD i UP do Rady Miejskiej na razie wystawiła dwóch kandydatów tylko Unia Pracy. Są to Leszek Stachowiak i Sławomir Zgud. Do Rady Powiatu wystawiony jest jeden kandydat - Adam Zygaj.

     Swoich kandydatów, którzy będą startować z tej koalicji nie podał jeszcze SLD. Przewodniczący Zarządu Rady Gminy SLD Edward Mitko przyznał, że listy są jeszcze nie zatwierdzone i przewidywane są w nich zmiany, przez co nie poda składu. 

     - SLD wytypuje kandydatów do Rady Powiatu i Rady Miejskiej - zapewnił przewodniczący Mitko.

     Komitet wyborczy „Szansa

     Liderem komitetu Szansa jest Witold Ziółkowski. Komitet ten wystawi kandydatów do Rady Miejskiej, a w wyborach powiatowych popierać będzie tego kandydata, który robi coś dobrego do tego miasta i gminy, kogoś komu można zaufać. Kandydatem Szansy na burmistrza jest Maria Filipiak. Komitet ten nie podał jeszcze listy kandydatów na wybory, gdyż jeszcze się tworzą.   

     „Nasze miasto i gmina”

     Maciej Sobczak powiedział, że w wyborach do Rady Miejskiej kandydatów wystawi również komitet Nasze Miasto i Gmina. Ten komitet zostanie powołany i w wymaganym terminie do 27 września wystawi kandydatów. 

     „Nasza rodzina, nasza przyszłość”

     Nasza rodzina, nasza przyszłość z Janowca na burmistrza typuje Macieja Sobczaka. Pełnomocnikiem komitetu jest Anna Jakubiak. Komitet wytypował kandydatów do Rady Miejskiej - liderami na liście są Anna Jakubiak i Ryszard Majchrzak. Założycielami tego komitetu oprócz liderów są Krystyna Szymańska, Mirosława Rzeźnik i Zbigniew Gruszka. Komitet nie wystawia kandydatów do powiatu.

     „Nasza gmina”  

     Pełnomocnikiem janowieckiego komitetu Nasza Gmina jest Bogumił Posiński. Liderami tego komitetu w wyborach do Rady Gminy są Włodzimierz Woźniak, Adam Kwiatkowski i Zofia Rochumska. Kandydatem na burmistrza jest Włodzimierz Woźniak.

     Liga Polskich Rodzin

     Liga Polskich Rodzin chce również wystawić listy kandydatów do wyborów gminnych w Janowcu i Rogowie. Krzysztof Pejka, członek krajowej rady, zapewnił nas, że nie ma jeszcze list i ustaleń. W najbliższym czasie wytypowane zostaną w tych gminach osoby odpowiedzialne za sporządzanie list i wówczas zapadną decyzje. 

     Polskie Stronnictwo Ludowe

     PSL w Janowcu wystawi listę kandydatów do Rady Miejskiej - zapewnił nas Henryk Igliński, członek gminnego koła. Nie ma jeszcze pełnego składu listy. W wyborach burmistrza PSL poprze Macieja Sobczaka. 

     „Samoobrona”

     Andrzej Jędrzejczak - osoba upoważniona przez Piotra Ostrowskiego, przedstawiciela Samoobrony województwa kujawsko-pomorskiego, do tworzenia list kandydatów na radnych - przyznał, że jeszcze tych nazwisk nie ma i nie wiadomo, czy Samoobrona w Janowcu startowała będzie w wyborach. 

     Grzegorz Ciupiński - dotychczasowy szef Samoobrony powiatu żnińskiego, który zdaniem Piotra Ostrowskiego został odwołany, a odwołanie to już się uprawomocniło - tworzy listy Samoobrony do Rady Powiatu i Rady Miejskiej. Na terenie gminy Janowiec listę Samoobrony zatwierdzaną przez Grzegorza Ciupińskiego przygotował Andrzej Zamiar.   

 

     KANDYDACI DO RADY ROGOWO

     Polskie Stronnictwo Ludowe

     - PSL w Gminie Rogowo wystawi kandydatów do Rady Gminy w wymaganym czasie - zapewnił Stanisław Ciesielski. Będą to kandydaci z wszystkich okręgów wyborczych tej gminy. Kandydatem PSL na wójta w Rogowie jest Józef Sosnowski.

     „Samoobrona”

     Podobnie jak w Janowcu nieznany jest jeszcze los Samoobrony w wyborach gminnych w Rogowie. W najbliższym czasie - jak zapewnił nas Andrzej Jędrzejczak - zapadnie decyzja, czy Samoobrona wystawi swych kandydatów do Rady Gminy. 

     Dla Grzegorza Ciupińskiego listy tworzy Maciej Maciaszczyk - szef gminny Samoobrony w gminie Rogowo, który zbiera kandydatów do Rady Gminy w Rogowie. 

     Komitet Niezależny

     Do Rady Gminy Rogowa kandydatów na radnych wystawi również komitet Niezależni, o czym zapewnił nas Kazimierz Grochowalski: - Za wcześnie jeszcze, by podawać kandydatów, czy nawet samych liderów, listy dopiero powstają

     Liga Polskich Rodzin

     Liga Polskich Rodzin w najbliższym czasie podejmie decyzję, czy wystawi do Rady Gminy kandydatów z terenu gminy Rogowo. Bliższe informacje znane będą w przyszłym tygodniu.

 

     KANDYDACI DO RADY POWIATU Z OKRĘGU JANOWIEC, GĄSAWA, ROGOWO

     Liderami z listy PSL do Rady Powiatu z okręgu Janowiec, Rogowo, Gąsawa są Adam Nowak z Gąsawy, Henryk Stefaniak z Rogowa, Henryk Igliński z Janowca. Oprócz nich na liście znaleźli się Maria Kierzek, Stanisław Bazułka, Mieczysław Gąsicki, Mieczysław Kościelniak, Andrzej Władełek, Wojciech Kończal, Kazimierz Nowicki, Andrzej Witkowski. Lista ta nie jest jeszcze zamknięta.

     Z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej na radnych do Rady Powiatu kandydować będą: Henryk Sobolewski i Bogdan Ciesielski.

 

     KANDYDACI DO SEJMIKU

     Kandydatem do samorządowego sejmiku z ramienia PSL jest Piotr Sadowski - dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Gąsawie, wiceprezes Zarządu Gminnego i Powiatowego PSL. Sztab wyborczy tworzą: Jan Goc - prezes Zarządu Gminnego PSL w Gąsawie - pełnomocnik, Józef Kusz - sekretarz Zarządu Gminnego PSL w Gąsawie, Dariusz Kotwica - członek Zarządu Gminnego PSL w Gąsawie, Walenty Szczeciński - członek PSL, Witold Mrówczyński - technik weterynarii, Rajmund Romański - członek PSL.

Sylwia Wysocka

Jacek Mielcarzewicz

Pałuki nr 551 (37/2002)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry