Reklama w kalendarzu

W Łabiszynie wygrał Michał Joachimowski
   
    W gminie Łabiszyn wybory przebiegły bardzo spokojnie. Nie odnotowano żadnych incydentów. Frekwencja była bardzo niska. Wyniosła nieco ponad 31%. Wśród partii zwyciężyła Samoobrona.

    Sekretarz gminy Łabiszyn Teresa Radzięda powiedziała nam, że podczas wyborów nie odnotowano żadnych incydentów. Najdłużej głosy liczono w okręgu nr 2 w Łabiszynie przy ulicy Poznańskiej. Wyniki wywieszono dopiero, gdy w poniedziałkowy poranek zaczęło świtać.
    W gminie Łabiszyn spośród 7.083 uprawnionych do głosowania mieszkańców, do urn wybrało się 2.227 osób. Oddano 2.016 osób. Spośród kandydatów pochodzących bądź wywodzących się z Pałuk mieszkańcy gminy Łabiszyn największym zaufaniem obdarzyli Michała Joachimowskiego z Platformy Obywatelskiej. Krzyżyk przy jego nazwisku postawiły 74 osoby. Na drugim miejscu z 10 głosami mniej uplasowała się Zofia Kozłowska z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Trzecie miejsce przypadło Renacie Spychalskiej-Adamczak z Samoobrony, która otrzymała 51 głosów. Jej wynik może nieco dziwić, gdyż wiodącą partią w gminie Łabiszyn była partia Andrzeja Leppera. Tuż za podium uplasowała się Maria Warda z 37 głosami, której indywidualny wynik również nie przełożył się na ilość głosów zdobytych przez listę. PiS zajął w gminie Łabiszyn drugie miejsce. Mieszkańcy gminy Łabiszyn zdecydowanie nie pomogli staroście Zbigniewowi Jaszczukowi z Sojuszu Lewicy Demokratycznej w zdobyciu poselskiego mandatu, gdyż 24 głosy, które zdobył to najniższy wynik spośród wszystkich gmin w powiecie. Przy niskiej frekwencji dało to jednak staroście piąte miejsce. Szóstym wynikiem może poszczycić się Stefan Fojutowski z Samoobrony. Głosowało na niego 22 mieszkańców. Z pewnością na lepszy wynik liczył Ryszard Wiechetek z Ligi Polskich Rodzin, któremu zaufało 6 łabiszynian oraz Henryk Tokarz z Centrum, który otrzymał zaledwie 2 głosy. Dziwi również niski wynik jedynego reprezentanta gminy Łabiszyn Mirosława Sybilskiego z Centrum, który otrzymał zaledwie 13 głosów. Jedynym kandydatem z terenu Pałuk, który nie otrzymał żadnego głosu jest Jarosław Rajchert.

Arkadiusz Majszak
Pałuki nr 711 (39/2005)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry