Kwieciszewo

Zastępca przewodniczącego komisji wyborczej oddał głos za swoją żonę. Andrzej Saran zapowiada poinformowanie prokuratury o prawdopodobnym popełnieniu przestępstwa.

W trakcie trwających w niedzielę wyborów samorządowych w lokalu wyborczym w Kwieciszewie doszło do złamania ordynacji wyborczej. Zastępca przewodniczącego komisji obwodowej nr 8 Kazimierz Lewicki z Goryszewa oddał głosy nie tylko za siebie, ale i za żonę.
    Całą sytuację widział inny członek komisji Wojciech Baran. Niestety, jedyny naoczny świadek niedzielnego zajścia był dla nas nieuchwytny. W środę rano przebywał w Poznaniu. Jego ojciec Mariusz Baran nie chciał ujawnić nam numeru telefonu komórkowego do syna.
    Kiedy Wojciech Baran zaobserwował to, co robi mieszkaniec Goryszewa, zawiadomił o tym przewodniczącego komisji w Kwieciszewie Wiesława Bączkiewicza.
    - "Ja tego nie widziałem, ponieważ przebywałem akurat na przerwie obiadowej. Zaraz, kiedy zostałem poinformowany o tym incydencie, zgłosiłem to do Miejskiej Komisji Wyborczej do pana przewodniczącego Andrzeja Sarana. Pan Saran zalecił, by ten incydent odnotować w protokole, Wojciech Baran to zrelacjonował. Tuż po wyborach jeszcze raz wszystko opowiedziałem w Miejskiej i Powiatowej Komisji Wyborczej w Mogilnie" - dowiedzieliśmy się od przewodniczącego komisji obwodowej nr 8 w Kwieciszewie.
    Jak poinformował nas Andrzej Saran, Kazimierz Lewicki popełnił przestępstwo przeciwko ordynacji wyborczej. Za żonę wypełnił wszystkie cztery karty do głosowania.
    O tym, co się stało w Kwieciszewie został już poinformowany komisarz wyborczy. - "Teraz Miejska i Powiatowa Komisja Wyborcza wraz z komisarzem wyborczym złoży do mogileńskiej prokuratury zawiadomienie o prawdopodobnym popełnieniu przestępstwa. Taki wniosek do prokuratury wpłynie już niedługo" - oświadczył przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej Andrzej Saran w Mogilnie i dodał, że w następnym tygodniu odbędzie się posiedzenie Miejskiej i Powiatowej Komisji Wyborczej. Na zebraniu zostanie podjęta decyzja, czy w wyborach uzupełniających 26 listopada, w składzie komisji obwodowej nr 8 w Kwieciszewie po raz drugi zasiądzie Kazimierz Lewicki.
    Niestety, bohater niedzielnego głosowania w Kwieciszewie Kazimierz Lewicki, był dla nas zarówno we wtorek wieczorem jak i w środę do południa nieuchwytny.

Joanna Bejma
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 770 (46/2006)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry