Szczegółowe wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Mogilnie
   

   
Największą sensacją jest porażka Aliny Dobersztyn z SLD. Poza nią do Rady z dotychczasowego składu nie weszli: Tadeusz Filipczak z Wylatowa, Barbara Lech z Żabienka, Jan Sumisławski z Mogilna, Michał Gajewicz z Kwieciszewa. Natomiast Marian Górczewski i Jan Guzik w ogóle nie kandydowali. Leszek Duszyński i Jan Bartecki zostali radnymi powiatowymi.


Uprawnionych do głosowania: 19.625 osób
Wzięło udział w głosowaniu:  9.713 osób
Oddano głosów ważnych:  9.228
Frekwencja: 49,49%
WYNIKI UZYSKANE PRZEZ KOMITETY
1. PSL - 1.941 głosów - 21,93%
2. Lewica i Demokraci - 1.887 głosów - 21,32%
3. Wspólnota 2006 - 1.817 głosów - 20,53%
4. Przymierze - 1.555 głosów - 17,57%
5. PiS - 1.139 głosów - 12,87%
6. Samoobrona - 510 głosów - 5,76%
OKRĘG NUMER 1
- 6 MANDATÓW
(wschodnia część miasta Mogilna)
Liczba uprawnionych do głosowania: 5.637 osób
Liczba oddanych głosów:  2.889
Liczba głosów ważnych:  2.641
Frekwencja: 51,25%
Mandaty radnych w tym okręgu uzyskali: Grzegorz Stochliński i Ewa Kwit (Wspólnota 2006), Jan Thiede (Lewica i Demokraci), Elżbieta Sarnowska (Przymierze), Krzysztof Solarczyk (PSL) i Stanisław Grela (PiS).
KWW WSPÓLNOTA - 767 GŁOSÓW - 2 MANDATY
1. Grzegorz Tomasz Stochliński,          
  l. 50 - Mogilno - 249 głosów, radny
2. Marzena Cegiel, l. 28 - Mogilno - 48 głosów
3. Dorota Małgorzata Łuczyszyn,  l. 37 - Mogilno - 40 głosów
4. Jerzy Marian Prusak, l. 40   - Mogilno - 26 głosów
5. Norbert Michał Dombek, l. 33  - Mogilno - 41 głosów
6. Marian Krzysztof Zaręba, l. 56  - Mogilno - 53 głosy
7. Waldemar Tadeusz Krystkowiak, l. 37 - Mogilno - 65 głosów
8. Małgorzata Mikołajczak, l. 27 - Mogilno - 10 głosów
9. Ewa Kwit, l. 44 - Mogilno - 117 głosów, radna
10. Piotr Cieślewicz, l. 44 - Mogilno  - 4 głosy
11. Iwona Barczak-Dudziak, l. 42  - Mogilno - 56 głosów
12. Radosław Marcin Nowak, l. 24 - Mogilno - 58 głosów
KWW PRZYMIERZE W MOGILNIE
- 483 GŁOSY
- 1 MANDAT
1. Zdzisław Konieczka, l. 43  - Mogilno - 26 głosów
2. Maria Jolanta Weber, l. 60 - Mogilno - 66 głosów
3. Mariusz Andrzej Mikołajczak,  l. 28 - Mogilno - 9 głosów
4. Grzegorz Januchowski, l. 43  - Mogilno - 6 głosów
5. Jacek Stanisław Wachowiak, l. 48  - Mogilno - 59 głosów
6. Mirosław Maciejewski, l. 26  - Bąbowo - 23 głosy
7. Witold Janusz Pochylski, l. 46  - Mogilno - 43 głosy
8. Roman Polacki, l. 46 - Mogilno - 96 głosów
9. Jadwiga Harko, l. 55 - Mogilno  - 5 głosów
10. Andrzej Kalisiak, l. 65 - Mogilno - 13 głosów
11. Elżbieta Olga Sarnowska, l. 62 - Mogilno - 130 głosów, radna
12. Andrzej Tylisz, l. 47 - Mogilno  - 7 głosów
KWW SLD+SDPL+PD+UP LEWICA I DEMOKRACI
- 591 GŁOSÓW
- 1 MANDAT
1. Jan Edward Thiede, l. 59 - Mogilno - 150 głosów, radny
2. Alina Barbara Dobersztyn, l. 46  - Mogilno - 75 głosów
3. Zbigniew Jan Figiel, l. 45 - Mogilno - 36 głosów
4. Mirosława Małgorzata Cymerman,  l. 32 - Mogilno - 10 głosów
5. Stanisław Waldemar Klamecki,  l. 56 - Mogilno - 127 głosów
6. Beata Żuchowska, l. 21 - Mogilno  - 12 głosów
7. Władysław Banaszak, l. 58  - Mogilno - 44 głosy
8. Przemysław Dudziak, l. 27 - Świerkówiec - 46 głosów
9. Elżbieta Koźmińska, l. 53 - Mogilno - 18 głosów
10. Robert Maćkowiak, l. 31  - Mogilno - 36 głosów
11. Edyta Łucja Krąkowska, l. 37  - Mogilno - 12 głosów
12. Artur Piekarczyk, l. 27 - Mogilno - 25 głosów
KWW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
- 352 GŁOSY - 1 MANDAT
1. Michał Antoni Jasiński, l. 58  - Mogilno - 45 głosów
2. Stanisław Grela, l. 57 - Mogilno   - 111 głosów, radny
3. Maria Magdalena Kapała, l. 52   - Mogilno - 55 głosów
4. Wioleta Anna Michalak, l. 44   - Mogilno - 38 głosów
5. Stanisław Zając, l. 53   - Świerkówiec - 19 głosów
6. Bogdan Stramol, l. 45 - Mogilno  - 35 głosów
7. Marian Nowakowski, l. 48  - Mogilno - 11 głosów
8. Grażyna Ewa Welzandt, l. 46 - Mogilno - 4 głosy
9. Aleksandra Helena Czerwińska,  l. 72 - Mogilno - 34 głosy
KWW PSL
- 329 GŁOSÓW
- 1 MANDAT
1. Krzysztof Józef Solarczyk, l. 58  - Mogilno - 79 głosów, radny
2. Józef Witka, l. 61 - Mogilno  - 79 głosów
3. Jacek Chmielarczyk, l. 62  - Mogilno - 36 głosów
4. Marek Leon Wolski, l. 51   - Mogilno - 50 głosów
5. Ludwik Lewandowski, l. 66  - Mogilno - 14 głosów
6. Zbigniew Spólnik, l. 42  - Mogilno - 71 głosów
KWW SAMOOBRONA RP
- 119 GŁOSÓW
1. Michał Feliks Kąkolewski, l. 60  - Mogilno - 24 głosy
2. Piotr Rogala, l. 59  - Mogilno - 24 głosy
3. Marek Modrzejewski, l. 32  - Mogilno - 29 głosów
4. Monika Teresa Kuźba, l. 26  - Mogilno - 13 głosów
5. Magdalena Skibiszewska, l. 30 - Mogilno - 12 głosów
6. Tomasz Walenty Fabiszewski,  l. 30 - Mogilno - 17 głosów
OKRĘG NUMER 2
- 5 MANDATÓW
(zachodnia część miasta Mogilna plus Świerkówiec, Bystrzyca i Olsza).
Uprawnionych do głosowania:   4.918 osób
Ilość oddanych głosów: 2.499
Ilość głosów ważnych: 2.262
Frekwencja: 50,81%
Radnymi w tym okręgu zostali: Piotr Kaźmierczak (Wspólnota 2006), Jacek Kończal (Przymierze), Stanisław Żerdka (PSL), Jerzy Łaganowski (PiS) i Barbara Szafarek (Lewica i Demokraci).
KWW WSPÓLNOTA 2006
- 545 GŁOSÓW
- 1 MANDAT
1. Piotr Kazimierz Kaźmierczak,  l. 45 - Mogilno - 121 głosów, radny
2. Sława Iwona Długokęcka, l. 43  - Mogilno - 65 głosów
3. Edward Marian Abram, l. 51  - Mogilno - 69 głosów
4. Grażyna Helena Lewandowska, l. 54 - Mogilno - 51 głosów
5. Ryszard Zaręba, l. 55   - Mogilno - 55 głosów
6. Alicja Józefa Kozłowska, l. 48   - Mogilno - 57 głosów
7. Hubert Maciejewski, l. 37    - Mogilno - 19 głosów
8. Sławomir Łukasz Szczeblewski,  l. 21 - Mogilno - 14 głosów
9. Danuta Ewa Ciesielska, l. 64   - Mogilno - 30 głosów
10. Krzysztof Jakubowski, l. 23 - Mogilno - 64 głosy
KWW PRZYMIERZE
W MOGILNIE
- 551 GŁOSÓW
- 1 MANDAT
1. Grzegorz Wojciechowski, l. 45   - Mogilno - 92 głosy
2. Zbigniew Jan Bleja, l. 60  - Mogilno - 36 głosów
3. Andrzej Mazurkiewicz, l. 50   - Mogilno - 31 głosów
4. Stefan Józef Śmigielski, l. 57   - Mogilno - 48 głosów
5. Maria Białęcka, l. 65 - Mogilno - 13 głosów
6. Marek Robert Opaliński, l. 57  - Mogilno - 40 głosów
7. Maria Malczewska, l. 44  - Świerkówiec - 94 głosy
8. Karol Ireneusz Dziuba, l. 37  - Mogilno - 57 głosów
9. Jacek Kończal, l. 41 - Mogilno  - 106 głosów, radny
10. Eugeniusz Józef Jasiecki, l. 48   - Mogilno - 34 głosy
KWW SLD+SdPl+PD+UP LEWICA I DEMOKRACI
- 472 GŁOSY - 1 MANDAT
1. Barbara Maria Szafarek, l. 60 - Mogilno - 185 głosów, radna
2. Marian Jacek Wegner, l. 57  - Mogilno - 81 głosów
3. Renata Śmigielska, l. 61 - Mogilno  - 67 głosów
4. Barbara Zofia Oblizajek, l. 60 - Mogilno - 41 głosów
5. Grzegorz Jan Kożański, l. 29  - Mogilno - 15 głosów
6. Sława Taciak, l. 30 - Mogilno   - 20 głosów
7. Walerian Chełminiak, l. 60  - Mogilno - 21 głosów
8. Barbara Czarnecka, l. 54 - Mogilno - 25 głosów
9. Wojciech Marian Serkowski, l. 25  - Mogilno - 17 głosów
KWW PSL - 308 GŁOSÓW
- 1 MANDAT
1. Stanisław Leon Żerdka, l. 58
    - Świerkówiec - 105 głosów, radny
2. Jan Sumisławski, l. 63 - Mogilno - 59 głosów
3. Aleksander Tkacz, l. 59  - Mogilno - 56 głosów
4. Dariusz Paweł Bubak, l. 41   - Mogilno - 36 głosów
5. Leszek Piotr Leśny, l. 50  - Mogilno - 21 głosów
6. Stanisław Ruta, l. 50 - Mogilno  - 31 głosów
KWW PRAWO
I SPRAWIEDLIWOŚĆ
- 301 GŁOSÓW
- 1 MANDAT
1. Jerzy Wojciech Łaganowski, l. 53 - Mogilno - 107 głosów, radny
2. Danuta Rychłowska, l. 52  - Mogilno - 59 głosów
3. Zbigniew Bronisław Paradowski,   l. 54 - Mogilno - 42 głosy
4. Tomasz Kurant, l. 38 - Mogilno - 62 głosy
5. Ewa Aldona Wudzińska, l. 45 - Mogilno - 18 głosów
6. Jadwiga Zofia Przysiecka, l. 45 - Mogilno - 13 głosów
KWW SAMOOBRONA RP
- 85 GŁOSÓW
- BEZ MANDATU
1. Ewa Barbara Nogajczyk, l. 42  - Mogilno - 34 głosy
2. Dariusz Piotr Barański, l. 33  - Stawiska - 12 głosów
3. Maria Magdalena Wróbel, l. 52 - Mogilno - 20 głosów
4. Łukasz Piotr Nowiński, l. 27  - Bystrzyca - 4 głosy
5. Rafał Jan Skibiszewski, l 31  - Mogilno - 15 głosów
OKRĘG NUMER 3
- 5 MANDATÓW
(wschodnia część gminy Mogilno)
Uprawnionych do głosowania: 4.664 osób
Wzięło udział w głosowaniu: 2.211
Oddano głosów ważnych:2.012
Frekwencja: 47,41%
Radnymi zostali w tym okręgu: Roman Gwiazda (Przymierze), Paweł Molenda i Zenon Zieliński (PSL), Stanisław Radtke (Lewica i Demokraci) i Genowefa Kąkol (PiS).
KWW WSPÓLNOTA 2006
- 238 GŁOSÓW
- BEZ MANDATU
1. Iwona Renata Golis, l. 36  - Stawiska - 70 głosów
2. Maria Urszula Linke-Walkowska,  l.  51 - Mogilno - 13 głosów
3. Daniel Kędzierski, l. 31 - Twierdziń - 22 głosy
4. Janusz Zdzisław Prussak, l. 42 - Wszedzień - 6 głosów
5. Anna Maria Jakubowska, l. 26 - Wiecanowo - 22 głosy
6. Marek Wincenty Kaźmierczak, l. 50 - Mogilno - 22 głosy
7. Tomasz Rafał Łuczak, l. 37 - Wszedzień - 14 głosów
8. Grzegorz Łukasz Chojnacki, l. 27
 - Palędzie Kościelne - 30 głosów
9. Andrzej Tromski, l. 45 - Iskra  - 19 głosów
10. Małgorzata Jędrzejewska, l. 47 - Wylatowo - 20 głosów
KWW PRZYMIERZE W MOGILNIE
- 256 GŁOSÓW
- 1 MANDAT
1. Piotr Roman Czerniak, l. 36  - Stawiska - 14 głosów
2. Piotr Bielewicz, l. 41 - Mogilno - 48 głosów
3. Adam Kowalski, l. 39 - Stawiska- 34 głosy
4. Paweł Woroch, l. 30 - Wszedzień - 20 głosów
5. Roman Bogdan Gwiazda, l. 48  - Padniewko - 50 głosów, radny
6. Romuald Andrzej Nowakowski,  l. 44 - Chabsko - 15 głosów
7. Stanisław Kuciński, l. 53 - Żabno  - 6 głosów
8. Janusz Myszkowski, l. 47  - Niestronno - 17 głosów
9. Zenon Chlebowski, l. 43  - Palędzie Dolne - 23 głosy
10. Piotr Wojciech Smółka, l. 39 - Dąbrówka - 29 głosów
KWW SLD+SdPl+PD+UP LEWICA I DEMOKRACI
- 400 GŁOSÓW
- 1 MANDAT
1. Tadeusz Stanisław Filipczak, l. 58 - Wylatowo - 68 głosów
2. Stanisław Radtke, l. 57 - Dąbrówka - 98 głosów, radny
3. Jan Ignacy Skubiszak, l. 57  - Sadówiec - 50 głosów
4. Krzysztof Marian Konieczka, l. 38  - Józefowo - 59 głosów
5. Piotr Władysław Krzywy, l. 44  - Iskra - 15 głosów
6. Agnieszka Ewa Kozińska, l. 26 - Wasielewko - 13 głosów
7. Piotr Malczewski, l. 36 - Wszedzień - 33 głosy
8. Sławomir Maciej Kwit, l. 37  - Padniewo - 31 głosów
9. Paweł Wilk, l. 35 - Wiecanowo  - 33 głosy
KWW PSL - 552 GŁOSY
- 2 MANDATY
1. Paweł Molenda, l. 49 - Padniewko  - 242 głosy, radny
2. Małgorzata Genowefa Małecka,  l. 45 - Żabno - 54 głosy
3. Zenon Kazimierz Zieliński, l. 56  - Padniewo - 62 głosy, radny
4. Lila Halina Urban, l. 57  - Wiecanowo - 21 głosów
5. Bogdan Stanisław Janikowski, l. 42 - Wylatowo - 35 głosów
6. Jolanta Ewa Kosnowska, l. 40  - Chabsko - 36 głosów
7. Tomasz Piotr Ciążyński, l. 43  - Niestronno - 29 głosów
8. Jan Antoni Sieszchuła, l. 46  - Przyjma - 53 głosy
9. Tadeusz Mikołajczyk, l. 58  - Wszedzień - 20 głosów
KWW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
- 347 GŁOSÓW
- 1 MANDAT
1. Genowefa Kąkol, l. 60 - Czaganiec - 143 głosy, radna
2. Aleksandra Maria Kędzierska,  l. 59 - Padniewko - 28 głosów
3. Alicja Dłutkowska, l. 65   - Mogilno - 31 głosów
4. Małgorzata Anna Kujawska, l. 44  - Wylatowo - 72 głosy
5. Wanda Jamrych, l. 41 - Chabsko - 41 głosów
6. Iwona Maria Lusztyk, l. 39  - Wiecanowo - 13 głosów
7. Janusz Kazimierz Kmieć, l. 50  - Mogilno - 4 głosy
8. Wacław Zarychta, l. 21  - Wyrobki - 15 głosów
KWW SAMOOBRONA RP
- 219 GŁOSÓW - BEZ MANDATU
1. Barbara Krystyna Lech, l. 49  - Żabienko - 134 głosy
2. Zbigniew Jarosław Chojnacki,  l. 40 - Padniewko - 14 głosów
3. Adam Szczepan Nowak, l. 52  - Twierdziń - 35 głosów
4. Zygmunt Suski, l. 39 - Dąbrówka  - 17 głosów
5. Roman Wawer, l. 42 - Padniewko  - 129 głosów
OKRĘG NUMER 4
- 5 MANDATÓW
(zachodnia część gminy Mogilno)
Uprawnionych do głosowania:   4.406 osób
Wzięło udział w głosowaniu:  2.114 osób
Głosów ważnych:  1.934
Frekwencja:  47,98%
Radnymi zostali w tym okręgu: Rafał Szarzyński (Wspólnota 2006), Ryszard Strzelecki (Lewica i Demokraci), Stanisław Wojtasiński i Stanisław Redmann (PSL) i Władysław Widomski (Przymierze).
KWW WSPÓLNOTA 2006
- 267 GŁOSÓW
- 1 MANDAT
1. Rafał Szarzyński, l. 39 - Strzelce - 87 głosów, radny
2. Wiesława Helena Kozłowska, l. 45  - Kwieciszewo - 18 głosów
3. Tadeusz Wachowiak, l. 48  - Czarnotul - 23 głosy
4. Anita Wleklińska, l. 18 - Dzierżążno - 15 głosów
5. Halina Maria Chałupniczak, l. 52 - Zbytowo - 9 głosów
6. Mirosław Ruta, l. 40 - Bielice  - 26 głosów
7. Tadeusz Sikorski, l. 42  - Marcinkowo - 29 głosów
8. Tadeusz Krotoszyński, l. 47 - Marcinkowo - 25 głosów
9. Elżbieta Anna Rólska, l. 48 - Gębice - 24 głosy
10. Maria Barbara Szczepaniak, l. 58  - Marcinkowo - 11 głosów
KWW PRZYMIERZE W MOGILNIE
- 265 GŁOSÓW
- 1 MANDAT
1. Mirosław Wojciech Kinowski, l. 46 - Kwieciszewo - 17 głosów
2. Zbigniew Stanisław Palak, l. 57  - Goryszewo - 20 głosów
3. Piotr Gmur, l. 43 - Marcinkowo - 20 głosów
4. Julianna Kamela, l. 61 - Gębice- 35 głosów
5. Grzegorz Jacek Mądry, l. 50 - Marcinkowo - 38 głosów
6. Zenon Jan Łepski, l. 52 - Strzelce - 14 głosów
7. Krzysztof Marian Meller, l. 50 - Dzierżążno - 26 głosów
8. Małgorzata Barbara Szymkowiak,  l. 34 - Wasielewko - 41 głosów
9. Władysław Jan Widomski, l. 52 - Kwieciszewo - 54 głosy, radny
KWW PSL
- 752 GŁOSY
- 2 MANDATY
1. Stanisław Zygmunt Wojtasiński,
     l. 60 - Bielice - 187 głosów, radny
2. Maria Elżbieta Nadolna, l. 52  - Gębice - 78 głosów
3. Michał Marian Gajewicz, l. 55 - Kwieciszewo - 123 głosy
4. Elżbieta Kołacka, l. 55 - Kunowo - 29 głosów
5. Paweł Bolesław Szydzik, l. 65  - Strzelce - 46 głosów
6. Stanisław Redmann, l. 45 - Gozdanin - 130 głosów, radny
7. Zdzisława Kazimiera Budzyńska, l. 62 - Goryszewo - 90 głosów
8. Zdzisław Andrzej Dobrzeniecki, l. 55 - Zbytowo - 33 głosy
9. Czesław Kaczorowski, l. 56  - Dzierżążno - 36 głosów
KWW SLD+SDPL+PD+UP LEWICA I DEMOKRACI
- 424 GŁOSY - 1 MANDAT
1. Ryszard Strzelecki, l. 55 - Gębice - 95 głosów, radny
2. Grzegorz Józef Kwieciński, l. 47 - Kwieciszewo - 83 głosy
3. Konrad Andrzejewski, l. 53  - Procyń - 79 głosów
4. Grzegorz Bogdan Kula, l. 48  - Kunowo - 90 głosów
5. Zbigniew Marian Kaszubski, l. 43  - Szczeglin - 17 głosów
6. Bogdan Jerzy Dyrda, l. 46   - Gozdanin - 31 głosów
7. Mirosław Skowroński, l. 48  - Bielice - 29 głosów
KWW PRAWO
I SPRAWIEDLIWOŚĆ
- 139 GŁOSÓW
- BEZ MANDATU
1. Irena Maria Tupalska, l. 44  - Gębice - 35 głosów
2. Tomasz Józef Kardaś, l. 54- Marcinkowo - 78 głosów
3. Grzegorz Konrad Musidłowski, l. 47 - Gębice - 18 głosów
4. Zbigniew Jaszcz, l. 41 - Gębice  - 6 głosów
5. Michał Leszek Chojecki, l. 23 - Mogilno - 2 głosy
KWW SAMOOBRONA RP
- 87 GŁOSÓW - BEZ MANDATU
1. Stanisław Strzelecki, l. 49 - Zbytowo - 25 głosów
2. Zbigniew Węcki, l. 47  - Czarnotul - 35 głosów
3. Rafał Piotr Dobrzyniecki, l. 32  - Zbytowo - 2 głosy
4. Andrzej Piotr Grubczak, l. 30  - Gębice - 2 głosy
5. Maria Nowacka, l. 52  - Świerkówiec - 3 głosy
6. Benedykt Jan Jósiak, l. 60 - Kwieciszewo - 20 głosów
zebrała: Joanna Świetnicka

Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 770 (46/2006)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry