Wybory w Strzelnie
   

   
W 15-osobowej Radzie znalazło się: 6 radnych PSL, 4 radnych SLD i po 1 radnym z Piasta, Wspólnoty, Małej Ojczyzny, Samoobrony i Bezpartyjnego Bloku Samorządowego. Swoją przygodę z samorządem rozpoczynają: Zofia Borowska, Dariusz Chudziński, Magdalena Harasimowicz-Zawodniak, Jacek Jabłoński, Stanisław Popielewski, Henryk Trawiński i Bartłomiej Zbytniewski. Z kolei Piotr Pieszak, Piotr Cieślik, Henryk Filipczak, Marian Mikołajczak, Franciszek Pruczkowski, Ryszar Saja, Irena Pułkownik i Dorota Repulak byli już radnymi rad różnych szczebli.


Liczba uprawnionych do głosowania:  9.658 osób
Liczba oddanych głosów:  4.387
Oddano głosów ważnych: 4.136
Frekwencja:45,45%
OKRĘG NR 1
- 5 MANDATÓW,
22 KANDYDATÓW
(STRZELNO, ULICE: CESTRYJEWSKA, CIEŚLEWICZA, DĄBROWSKIEGO, ELEWATOROWA, INOWROCŁAWSKA, JANA Z LUDZISKA, KARDYNAŁA WYSZYŃSKIEGO, KASPROWICZA, KASZTANOWA, KOLEJOWA, KOŚCIUSZKI, KS. KANTECKIEGO, KUJAWSKA, KWIATOWA, LIPOWA, MICHELSONA, MICKIEWICZA, MIŁOSZA, MIRADZKA, NOWA, OSIEDLE PIASTOWSKIE, PLAC ŚWIĘTOKRZYSKI, PRUSA, RAJ, RYNEK, SIENKIEWICZA, SPICHRZOWA, SPORTOWA, STYCZNIOWA, SZCZANIECKIEJ, SZKOLNA, SZULCZEWSKIEGO, ŚCIANKI, ŚLUSARSKA, ŚW. ANDRZEJA, ŚW. ANNY, ŚW. JAKUBA, ŚWIĘTEGO JANA BOSKO, TOWAROWA, TYSIĄCLECIA, ZAKRZEWSKIEGO, ZBOŻOWA, ŻEROMSKIEGO)
Liczba uprawnionych do głosowania:  3.249 osób
Liczba oddanych głosów: 1.597
Głosów ważnych: 1.495
Frekwencja: 49,15%
KW SAMOOBRONA RP
1. Czesław Marczak, l. 65 (Strzelno)  - 121 głosów
2. Bogumił Marian Ruciński, l. 49  - Strzelno - 82 głosy
KW PSL
1. Andrzej Pruczkowski, l. 53  - Strzelno - 219 głosów
2. Irena Zofia Pułkownik, l. 51  - Strzelno - 321 głosów,  radna
3. Dominik Bogdan Borkowski, l. 66 - Strzelno  - 67 głosów
4. Marcin Tomasz Czaplicki, l. 29  - Strzelno - 249 głosów
5. Urszula Góralczyk, l. 55  - Strzelno - 156 głosów
KWW WSPÓLNOTA 2006
1. Maria Rabiega, l. 49 - Strzelno - 199 głosów
KWW PIAST
1. Ryszard Stanisław Chudziński, l. 53 - Strzelno - 220 głosów
2. Marian Jan Kasprzyk, l. 66  - Strzelno - 148 głosów
3. Magdalena Harasimowicz-Zawodniak, l. 35 - Strzelno - 327 głosów, radna
4. Stanisław Bielecki, l. 49  - Strzelno - 53 głosy
5. Dariusz Jarosław Kujawiński, l. 41 -Strzelno - 164 głosy
KWW GODNOŚĆ I PRACA
1. Piotr Paweł Białecki, l. 47  - Strzelno - 83 głosy
2. Zygmunt Stanisław Paradowski,l. 66 - Strzelno - 137 głosów
KWW BEZPARTYJNY BLOK SAMORZĄDOWY
1. Marian Marek Mikołajczak, l. 46  - Strzelno  - 481 głosów, radny
KWW MAŁA OJCZYZNA
1. Ireneusz Antoni Lewicki, l. 71 - Strzelno - 162 głosy
KKW SLD+SDPL+PD+UP LEWICA I DEMOKRACI
1. Piotr Jan Cieślik, l. 40  - Strzelno - 373 głosy,  radny
2. Krzysztof Kotecki, l. 47 - Strzelno  - 235 głosów
3. Marek Andrzej Kruszewski, l. 50 - Strzelno - 134 głosy
4. Sebastian Tadeusz Warzecha, l. 27  - Strzelno - 154 głosy
5. Bartłomiej Zbytniewski, l. 37  - Strzelno - 316 głosów, radny
OKRĘG NR 2
- 5 MANDATÓW,
22 KANDYDATÓW
(STRZELNO, ULICE: BRZOZOWA, CEGIEŁKA, GIMNAZJALNA, JESIONOWA, KLASZTORNA, KLONOWA, KOŚCIELNA, MAGAZYNOWA, OGRODOWA, PARKOWA, PLAC ŚW. WOJCIECHA, POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO, SŁONECZNA, ŚW. DUCHA, TOPOLOWA, ZACISZE. SOŁECTWA: CIENCISKO, KIJEWICE, KSIĄŻ, OSTROWO, MIROSŁAWICE, MŁYNICE, MŁYNY, STODOŁY, WRONOWY)
Liczba uprawnionych do głosowania: 3.173 osoby
Oddano głosów: 1.632
Głosy ważne: 1.530
Frekwencja:51,43%
KW SAMOOBRONA RP
1. Stefan Płotkowiak, l. 65  - Wronowy - 142 głosy
2. Roman Kaszyński, l. 54  - Ostrowo - 165 głosów
KWW WSPÓLNOTA 2006
1. Dariusz Chudziński, l. 41 - Strzelno  - 221 głosów,  radny
2. Lidia Jackowska, l. 38 - Strzelno - 137 głosów
3. Tadeusz Antoni Majkut, l. 46 - Wronowy - 178 głosów
KWW MAŁA OJCZYZNA
1. Ludwik Zbytniewski, l. 66 - Strzelno - 210 głosów
KWW POLSKA PARTIA PRACY
1. Ryszard Bednarski, l. 54  - Książ - 148 głosów
KKW SLD+SDPL+PD+UP LEWICA I DEMOKRACI
1. Piotr Wojciech Pieszak, l. 40 - Strzelno  - 305 głosów, radny
2. Marek Tomasz Łyk, l. 35 - Strzelno   - 79 głosów
3. Marek Andrzej Skorupka, l. 36  - Strzelno - 131 głosów
4. Marek Stanisław Frankowski, l. 49 - Stodoły - 123 głosy
5. Franciszek Łukomski, l. 55 - Ostrowo  - 199 głosów
KW PSL
1. Henryk Stanisław Trawiński, l. 59  - Strzelno - 278, radny
2. Dorota Maria Repulak, l. 48 - Strzelno - 307, radna
3. Mirosława Wacława Kluczykowska, l. 49 - Strzelno - 166 głosów
4. Anna Woźniecka, l. 45  - Strzelno - 196 głosów
5. Zofia Borowska, l. 48 - Ostrowo - 298 głosów, radna
KWW PIAST
1. Ryszard Grzegorz Osowicz, l. 56  - Strzelno - 120 głosów
2. Stanisław Jan Gajos, l. 54 - Młynice - 189 głosów
3. Irena Seidler, l. 55 - Ostrowo - 75 głosów
4. Piotr Stanisław Glanc, l. 48 - Młyny - 213 głosów
5. Grzegorz Szurlej, l. 26 - Młynice - 109 głosów
OKRĘG NR 3
- 5 MANDATÓW,
20 KANDYDATÓW
(SOŁECTWA: BŁAWATY, BOŻEJEWICE, BRONISŁAW, CIECHRZ, GÓRKI, JEZIORKI, ŁĄKIE, MARKOWICE, NIEMOJEWKO, RZADKWIN, SŁAWSKO DOLNE, STRZELNO KLASZTORNE, WYMYSŁOWICE, ŻEGOTKI)
Liczba uprawnionych do głosowania:  3.236 osób
Ilość oddanych głosów: 1.158
Głosy ważne:  1.111
Frekwencja: 35,78%
KW SAMOOBRONA RP
1. Grażyna Zofia Leśna, l. 47 - Rzadkwin - 148 głosów
2. Ryszard Saja, l. 56 - Markowice - 191 głosów,  radny
3. Jan Bartoszak, l. 56 - Sławsko Dolne - 133 głosy
4. Stanisław Nowak, l. 49 - Wymysłowice   - 95 głosów
5. Piotr Częszak, l. 52 - Łąkie - 142 głosów
KWW PIAST
1. Ewa Alina Pliszka, l. 44 - Ziemowity - 63 głosy
2. Wanda Misiewicz, l. 53 - Strzelno Klasztorne - 50 głosów
3. Kazimierz Halak, l. 64 - Niemojewko - 118 głosów
4. Andrzej Piszcz, l. 53 - Ziemowity - 87 głosów
KKW SLD+SdPl+PD+UP LEWICA I DEMOKRACI
1. Jacek Jabłoński, l. 47  - Ciechrz - 157 głosów, radny
2. Władysława Pamfil, l. 59 - Bożejewice - 125 głosów
3. Mariola Małgorzata Klauze, l. 35 - Ciechrz - 56 głosów
4. Justyna Sakowicz, l. 38 - Sławsko Dolne - 49 głosów
5. Jan Walenty Woźniak, l. 54 - Żegotki - 89 głosów
KW PSL
1. Franciszek Pruczkowski, l. 74 - Sławsko Dolne - 232 głosy, radny
2. Henryk Filipczak, l. 55 - Wymysłowice - 274 głosy,  radny
3. Janina Elżbieta Borkowska, l. 50 - Bławaty - 123 głosy
4. Wojciech Jerzy Posłuszny, l. 55 - Strzelno - 145 głosów
5. Piotr Dubicki, l. 49 - Strzelno - 144 głosy
KWW MAŁA OJCZY-ZNA
1. Stanisław Popielewski,
l . 52 - Jeziorki - 159 głosów, radny

zebrał:
Sławomir Gacek
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 770 (46/2006)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry