Części do zachodnich maszyn rolniczych - PHU Tomasz Nowak

Wybory do Sejmu i Senatu
   
    Wstępne wyniki wyborów wskazują, że w kolejnej kadencji Sejmu i Senatu nasz region nie będzie reprezentowany przez żadnego z parlamentarzystów.

    Największe szanse do zasiadania w ławach poselskich miała Aleksandra Nowakowska, która startowała z listy Platformy Obywatelskiej. Zdobyła prawie 4 tys. głosów, ale to niestety nie wystarczyło. PO wygrywając wybory w naszym okręgu wprowadzi do Sejmu sześciu posłów. Aleksandra Nowakowska ze swoim wynikiem zajęła siódme miejsce. Ale od szóstego dzieliło ją ok. 2,5 tys. głosów.

    Około 2 tys. głosów zdobył starosta Zbigniew Jaszczuk. Ten wynik także nie gwarantował mandatu poselskiego.
    - "Wiedziałem, że mandatu wycisnąć się z tego nie da" - przyznał Zbigniew Jaszczuk.
Na razie nie znamy szczegółowych wyników żadnego z kandydatów. Przytoczone wyżej dane pochodzą od samych zainteresowanych.  Ale znane są wyniki oddane na poszczególne ugrupowania na terenie powiatu żnińskiego oraz frekwencja. Ta ostatnia - podobnie jak na terenie całego kraju - była rekordowa. W powiecie do urn poszło 48,02% wyborców. W Żninie frekwencja wyniosła 50,14%. Najwyższa była w Gąsawie - 51,94%, a najniższa w Łabiszynie - 44,80%.
    W powiecie żnińskim wybory wygrała PO, na którą głos oddało 33,88% wyborców. Na drugim miejscu jest PiS z 23,43% głosów, a na trzecim Lewica i Demokraci, na którą głosowało 20,35% wyborców. Dobry wynik odnotował PSL, na którego głos oddało 16,79% głosujących.
    Na Polską Partię Pracy głosowało 361 osób co dało 1,41%, na Ligę Prawicy Rzeczypospolitej 331 osób co dało 1,29%, a na Samoobronę głosowało 726 osób co dało 2,83 procentowy wynik.
Szczegółowe wyniki w gminach oraz wypowiedzi kandydatów w najbliższym wydaniu "Pałuk" 25 października.

Remigiusz Konieczka, 22 X 2007
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry