Części do zachodnich maszyn rolniczych - PHU Tomasz Nowak

    Mamy w kim wybierać
   

 

    STRZELNO
    Jedynym zarejestrowanym kandydatem do Sejmu z terenu gminy Strzelno jest mieszkający w Stodołach Grzegorz Kulczycki. Wystartuje z I miejsca bydgoskiej listy Polskiej Partii Pracy. Kandydat jest przewodniczącym Wolnego Związku Zawodowego Sierpień’80 na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Przewodniczy również wojewódzkim strukturom Polskiej Partii Pracy.
   
JEZIORA WIELKIE
    Podobna sytuacja jest na terenie gminy Jeziora Wielkie. Mieszkańcy tej gminy będą mogli głosować na Waldemara Ciesielczyka, rolnika z Woli Kożuszkowej, który w ostatnich wyborach samorządowych kandydował na wójta Jezior Wielkich. Jeziorański kandydat wystartuje z 15 miejsca listy Prawa i Sprawiedliwości.
   
MOGILNO
    Z 13. miejsca listy Lewicy i Demokratów startuje powiatowy szef lewicy i ostatni I sekretarz PZPR w Mogilnie Roman Pawłowski z Padniewka. Z tej samej listy z 19. miejsca startuje Sława Taciak z Mogilna.
    Z listy LPR z 20. miejsca startuje Adam Piekut z Mogilna, znany w Internecie jako adamp, autor prywatnego blogu.
    PSL umieścił na swej liście 2 kandydatów z gm. Mogilno. Są nimi starosta Tomasz Barczak, który wystartuje z ostatniego 24. miejsca oraz radna wojewódzka Maria Kurnatowska, która wystartuje z miejsca 23.
    Na liście Samoobrony. 2. miejsce ma Bartosz Nowacki ze Świerkówca, członek zarządu województwa kujawsko-pomorskiego.
    W okręgu wyborczym w Toruniu, z listy Platformy Obywatelskiej o miejsce w Sejmie ubiegać się będzie urodzony w Mogilnie Tomasz Lenz, który na toruńskiej liście PO, wystartuje z 2. miejsca.
    
ORCHOWO
    W nadchodzących wyborach, wśród kandydatów na posłów z okręgu konińskiego znalazło się dwóch przedstawicieli gminy Orchowo. Kandydat na wójta w poprzednich wyborach samorządowych Leszek Studziński z Orchowa ubiega się o mandat posła z miejsca nr 11, z listy Prawa i Sprawiedliwości. - Kandyduję, gdyż chciałbym się zająć tematyką gospodarczą, a w szczególności wykorzystaniem energii odnawialnej. Powodem jest też to, iż popieram PiS, jeśli chodzi o zmiany, jakie zostały w kraju wprowadzone - powiedział nam Leszek Studziński.
Z 17. miejsca z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego kandyduje Andrzej Kapturski, student weterynarii ze Słowikowa. - Wywodzę się ze środowiska wiejskiego i widzę możliwości wsparcia tej ludności - powiedział Pałukom o swoich powodach kandydowania.
  
  TRZEMESZNO
    Mieszkańcy gminy Trzemeszno będą głosować na kandydatów z okręgu konińskiego. O mandat w Sejmie ubiegać się będzie tylko jeden kandydat z terenu gminy. Będzie to Janina Henkel z Trzemeszna, kandydująca z listy koalicji Lewica i Demokraci. Na 18 kandydatów z LiD Janina Henkel umieszczona została na liście na 14 miejscu. - Kandyduję, gdyż po pierwsze zaproponował mi to poseł Tadeusz Tomaszewski. Chciałabym ponadto ośmielić i zachęcić do głosowania ludzi młodych i z mniejszych miast - powiedziała Pałukom Janina Henkel.  
W okręgu poznańskim o wybór na posła ubiega się również Wiesław Hernacki, kandydat na burmistrza Trzemeszna w ostatnich wyborach samorządowych. Startuje on z 3. miejsca z listy Ligi Polskich Rodzin.

                           (mah, gac, wol)
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 816 (40/2007)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry