Wybory przedwyborcze
   
   
Po decyzji posłów o samorozwiązaniu sejmu 21 października będziemy ponownie wybierać swoich przedstawicieli do parlamentu. Struktury powiatowe czołowych partii szykują się do wyborów. Kandydatów z nakielskiego ujawnił tylko LiD. Listę koalicji otworzy Janusz Zemke, znajdzie się na niej także Piotr Hemmerling.

Kandydat na posła Piotr Hemmerling jest doświadczonym samorządowcem. W wyborach będzie walczył o głosy dla Lewicy i Demokratów. fot. Tomasz Rogacz

    Mieszkańcy powiatu nakielskiego staną w październikowych wyborach przed kolejną szansą wprowadzenia „swojego człowieka” do polskiego parlamentu. Lewica i Demokraci wystawia dwóch kandydatów - Piotra Hemmerlinga, byłego starostę, obecnie wiceburmistrza Mroczy oraz posła Janusza Zemke, związanego z nakielskimi strukturami SLD.
    - Zdecydowałem się kandydować, ponieważ takie są oczekiwania moich wyborców - powiedział Piotr Hemmerling.
    PiS, Platforma i PSL nie podjęły jeszcze decyzji, kto będzie reprezentował mieszkańców powiatu na liście ich partii. PiS czeka na instrukcje od struktur regionalnych. -  Nie znam jeszcze zasad, jakie będą obowiązywały przy ustalaniu list - przyznaje Dawid Rzeski, szef powiatowy PiS. - Rozmowy prowadzimy. Przewija się kilka nazwisk. Ale to na razie wszystko, co mogę w tej chwili powiedzieć. Na pewno byśmy chcieli kogoś stąd wystawić - podkreśla Rzeski.
    Podobne rozmowy prowadzi PO. - Jesteśmy przed decyzjami. Jeśli będzie taka wola, to z powiatu nakielskiego jednego lub dwóch kandydatów możemy podać - informuje starosta Andrzej Kinderman, lider powiatowej PO.
    Tomasz Szczepaniak z PSL powiedział, że jego partia również nie ma ustalonych list. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że ludowcy mogą wysunąć trzech kandydatów - burmistrza Kcyni Tomasza Szczepaniaka, wicestarostę Tomasza Miłowskiego z Paterka i Silvanę Oczkowską z Zalesia.
    Start w wyborach parlamentarnych z list Samoobrony rozważa Adam Kroll z Grocholina, szef powiatowych struktur ugrupowania Andrzeja Leppera.

Tomasz Rogacz
Kcyńskie Pałuki nr 84 (37/2007)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry