Na liście SLD

Piąte miejsce na liście i brak kontrkandydata na liście z powiatu żnińskiego ma zapewnić Marii Zwolenkiewicz uzyskanie jak najlepszego wyniku w wyborach do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego.

Robert Luchowski zaproponował start w wyborach Marii Zwolenkiewicz, kandydatce bezpartyjnej. Liczy na to, że uda się jej zdobyć sympatię wyborców nie tylko związanych z SLD.
    fot. Remigiusz Konieczka

W sobotę w restauracji Czapla odbył się konwent struktur powiatowych SLD. Podczas spotkania komisja powiatowa zarekomendowała Marię Zwolenkiewicz jako kandydatkę w wyborach do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego. Przewodniczący powiatowych struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej Robert Luchowski powiedział, że najlepiej byłoby, aby w wyborach do sejmiku wzięło udział najwyżej czterech kandydatów reprezentujących powiat żniński. Taki cel raczej nie zostanie osiągnięty, stąd idea wystawienia w wyborach kandydata bezpartyjnego, z szerokim poparciem społecznym i bez rywala na tej samej liście z terenu naszego powiatu.

SLD do Rady Powiatu
W wyborach do Rady Powiatu numerami jeden na listach Sojuszu Lewicy Demokratycznej będą: Robert Luchowski w okręgu numer 1 (gmina Żnin), Beata Gaik-Mazurek w okręgu numer 2 (gminy Łabiszyn i Barcin) oraz Zbigniew Jaszczuk w okręgu numer 3 (gminy Janowie, Gąsawa i Rogowo).

Numerem 5 na liście SLD będzie dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Społecznej w Żninie Maria Zwolenkiewicz. Kandydatka nie jest członkiem sojuszu. Zdecydowała się wystartować w wyborach, bo zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny dla naszego regionu jest sejmik. Kandydatka dodała, że widzi się w roli pośrednika w przekazywaniu informacji i rzecznika interesów powiatu żnińskiego w strukturach samorządowych województwa. - Całe życie pracuję dla ludzi. W sejmiku praca będzie również dla ludzi - mówi nam Maria Zwolenkiewicz. - To czy będę radną sejmiku zależy od wyborców i od tego czy mi zaufają.

Remigiusz Konieczka
Pałuki nr 973 (40/2010)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry