Zarząd decyduje

Robert Luchowski nie będzie kandydatem Sojuszu Lewicy Demokratycznej na burmistrza Żnina. Partia poprze w nadchodzących wyborach samorządowych obecnie sprawującego urząd Leszka Jakubowskiego.

W sobotę obradowała konwencja powiatowa SLD w Żninie. Głównym jej tematem miała być sprawa ewentualnej rekomendacji dla kandydata lewicy na burmistrza Żnina. W kuluarach od kilku miesięcy mówiło się, że kandydatem SLD na burmistrza Żnina ma być Robert Luchowski. Sam zainteresowany nie odcinał się od tych spekulacji. Co więcej, podkreślał, że zależy to od poparcia w gronie SLD. 

Tymczasem Zarząd Gminny SLD w Żninie chce poprzeć w wyborach na burmistrza Leszka Jakubowskiego, o czym również od kilku tygodni mówi się w kuluarach. Oznacza to, że lewica nie wystawi własnego kandydata. A to nie wszystkim w partii się podoba.
Podczas konwencji powiatowej Czesław Świtkowski, szef SLD w Gąsawie, zgłosił kandydaturę Roberta Luchowskiego na burmistrza Żnina.
- Członkowie SLD ze Żnina robili duże oczy, że człowiek z gminy Gąsawa zgłasza Luchowskiego na burmistrza Żnina. Krótko mówiąc, kwestię kandydatury Luchowskiego na burmistrza można podsumować tak: został zabetonowany przez starą ekipę SLD ze Żnina: Milejczaka, Sinieckiego, Ducha i Horkę. Związano mu nogi, by nie mógł zrobić kroku do przodu. Duch ulotnił się w czasie konwencji, bo obawiał się nacisków, by Luchowskiego wystawić. Uważam, że nic nie stało na przeszkodzie, by Zarząd Gminny zgłosił tę kandydaturę. A przecież kwestia poparcia dla Jakubowskiego nie była konsultowana z członkami SLD ze Żnina. Usiądzie tylko kilka osób, czyli Zarząd Gminny z Duchem na czele i podniosą ręce kto jest za Jakubowskim. Uważam, że nie powinno tak być, a SLD jest na tyle silną partią, że powinien wystawić własnego kandydata - mówi członek SLD ze Żnina, pragnący zachować anonimowość.
Czesław Świtkowski przyznaje, że zgłosił podczas konwencji kandydaturę Roberta Luchowskiego na burmistrza Żnina, gdyż uważa, że to ambitny młody człowiek i - jak mówi - wspaniały gość.
- Nie przyjęto jednak mojego wniosku. Ja podczas konwencji wyraziłem jedynie swoje zdanie i to wszystko - wyjaśnia Czesław Świtkowski.
Robert Luchowski prosił, by o szczegółowe informacje zwrócić się do Leszka Ducha, szefa SLD w gminie Żnin lub Adama Milejczaka, szefa klubu radnych SLD w Radzie Miejskiej w Żninie. - To są osoby kompetentne w SLD, żeby wydać komunikat w tej sprawie - dodał Robert Luchowski.
Adam Milejczak wyjaśnia, że to nie przedstawiciel innej gminy powinien zgłaszać kandydata na burmistrza Żnina, lecz Zarząd Gminny.
Przedwczoraj odbyło się posiedzenie Zarządu Gminnego SLD w Żninie. Tam miała zapaść ostateczna decyzja dotycząca kwestii burmistrza.
- Stanowisko będzie znane jutro (6 października - am) - wyjaśniał Leszek Duch we wtorek. Zapytany, czy Zarząd Gminny SLD w Żninie nie wystawi własnego kandydata, tylko poprze kandydaturę Leszka Jakubowskiego odpowiada, że takie są zamierzenia, lecz ostateczną decyzję podejmie zarząd.

Arkadiusz Majszak
Pałuki nr 973 (40/2010)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry