Trzemeszno

Informację potwierdził nam poseł PiS Zbigniew Dolata.

Benedykt Nitka
                fot. Roman Wolek

Benedykt Nitka jest kolejnym kandydatem, który będzie startował na burmistrza Trzemeszna w zbliżających się wyborach samorządowych. Kandydował będzie z listy Prawa i Sprawiedliwości, mimo iż nie jest członkiem tego ugrupowania. Benedykt Nitka powiedział nam, że sam nie może potwierdzić informacji o kandydowaniu i odesłał nas w tej sprawie do posła PiS Zbigniewa Dolaty.
- Tak. Potwierdzam, że pan Nitka będzie kandydował na burmistrza z listy PiS. Znam od wielu lat jego działalność publiczną. Jest człowiekiem, który nie zmienia poglądów w zależności od sytuacji - powiedział Pałukom poseł Dolata.
Benedykt Nitka jest nieprzerwanie radnym Rady Miejskiej od 1994 r. Na burmistrza będzie kandydował po raz trzeci. Na dzień dzisiejszy wiadomo, że w nadchodzących wyborach na burmistrza Trzemeszna startować będzie co najmniej 5 osób. Oprócz Benedykta Nitki będą to: były burmistrz Marek Gotowała, były wiceburmistrz Zygmunt Nowaczyk, dyrektor OSiR Mariusz Kowalczyk oraz obecny burmistrz Krzysztof Dereziński. Termin rejestracji kandydatów na burmistrza upływa w środę 27 października o 24:00.

Roman Wolek
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 975 (42/2010)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry