Do Senatu RP

W sierpniu ogólnopolskie media podawały, że Tomasz Barczak wystartuje w wyborach. Ostatecznie PSL nie ma swego kandydata w wyborach do senatu w okręgu nr 10.

O tym, że w okręgu nr 10, obejmującym m.in. powiat mogileński, żniński, inowrocławski PSL wystawia starostę mogileńskiego Tomasza Barczaka w wyborach do Senatu RP informowały w sierpniu ogólnopolskie media, powołując się na PAP. Jeszcze do dziś w Internecie można przeczytać listy kandydatów, gdzie starosta Barczak jest wskazywany jako kandydat PSL w tym okręgu. Przy jego nazwisku są informacje, że ma 55 lat, wykształcenie wyższe zootechnik. Od 2002 r. jest starostą mogileńskim i radnym Powiatu Mogilno. Jest członkiem Prezydium ZP PSL.
Ostatecznie PSL nie zarejestrował Tomasza Barczaka jako kandydata. W okręgu nr 10 ta partia nie wystawiła nikogo w wyborach do Senatu RP.
Z naszych informacji wynika, że starosta do ostatnich chwil wahał się, czy kandydować czy nie. Przeważyła jednak opinia, że w przypadku kolejnej wyborczej porażki starosta może zbyt dużo stracić w oczach wyborców. Nie tak dawno, bo w listopadzie, przegrał wybory na fotel burmistrza Mogilna.
Wczoraj rozmawialiśmy ze starostą Barczakiem. Spytaliśmy, dlaczego ostatecznie nie kandyduje w wyborach. Powiedział: - Nie wiem, skąd się wzięły te informacje. Propozycje pójścia z PSL otrzymałem od samego Waldemara Pawlaka, ale odmówiłem.

Roman Wolek
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 1022 (37/2011)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry