Z okazji 5-lecia złożono "Pałukom" mnóstwo życzeń. Jako pierwsza zrobiła to Szkoła Podstawowa ze Słębowa.

    W czasie piątkowych uroczystości składano życzenia oficjalne i zupełnie prywatne, poważne i dowcipne.
    Burmistrz Żnina Leszek Jakubowski przekazał na ręce redaktora naczelnego gratulacje i życzenia: Z okazji jubileuszu 5-lecia wydania Pałuk całemu zespołowi redakcyjnemu gratuluję sukcesu wydawniczego w trudnej sztuce informacji na rzecz społeczności lokalnej. Jednocześnie życzę wiele zdrowia, dalszych osiągnięć w pracy zawodowej i pomyślności w życiu osobistym.
     Burmistrz Janowca Wielkopolskiego Antoni Przedborski przesłał wyrazy uznania: za trud włożony w redagowanie gazety publikującej na swoich łamach najbardziej żywotne problemy mieszkańców Pałuk, w tym również gminy Janowiec Wielkopolski. Życzę dalszych sukcesów w pracy redakcyjnej i doskonalenia rzemiosła dziennikarskiego.
    Do redakcji wpłynęły także gratulacje i życzenia od poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Marii Zajączkowskiej, a osobiście wyrazy uznania założył Aleksander Rozenfeld z kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej.
    Osobną grupę stanowiły życzenia przekazane przez zaprzyjaźnione redakcje gazet lokalnych.
Głos Wągrowiecki życzył tak:
5 lat - to szmat czasu
50 lat - to jeszcze więcej
500 lat - to prawie wieczność
    Niech "Pałuki" rosną wiecznie na chwałę i potęgę Pałuk.
    Szkic Wolsztyna i piękne życzenia "Pałuki" otrzymały od redakcji Głosu Wolsztyńskiego: Jedynej gazecie w Polsce, mającej własne księstwo z miłościwie panującym Dominikiem Księskim, panem na "Pałukach" życzymy, aby w następnym pięcioleciu władania wyczarował świat bajek, w którym miałyby miejsce krasnoludki nie tylko w czerwonych czapeczkach.
    W inny ton uderzył szubiński Pelikan: Tam właźcie, gdzie was nie czekają,
    Wiadomości Oławskie zamiast życzeń przywiozły pierwszą stronę swojej gazety z artykułem pt. "Pałuki" - Dominika księstwo, w którym donoszą, że "Pałuki" obejmują swym zasięgiem znaczną część Polski.
    Piotr Piotrowicz redaktor naczelny Gazety Jarocińskiej życzył "Pałukom" dalszego rozwoju pisma, ciekawych dziennikarskich tematów i wdzięcznych czytelników. Gratulacjom towarzyszyła teczka z rysunkami Władysława Kościelniaka.
    Przedstawicielki Instytutu na rzecz Demokracji w Europie Wschodniej Monika Agopsowicz i Anna Hejman przypomniały, że "Pałuki" należą do nielicznych gazet, które w trzech edycjach konkursu dla pism lokalnych zawsze były w gronie laureatów. Życzyły, aby gazeta nadal rozwijała się tak dynamicznie jak dotychczas i by wszyscy mieszkańcy Pałuk potrzebowali "Pałuk" jak powietrza i chleba.
    Janusz Brodziński z Gazety Pomorskiej składając życzenia nazwał Pałuki małym Krakowem.
Przedsiębiosrtwo Kadex i delikatesy Lusia składająnam życzenia na naszych łamach - obok i na stronie pierwszej.
    Państwo Turzyńscy z dziećmi przesłali telegram, Jadwiga Kątnik przekazała gratulacje w imieniu Ośrodka Kultury w Kcyni, jubileuszowy list wystosował też dyrektor Szubińskiego Domu Kultury. W imieniu Banku Gdańskiego SA życzenia złożyła Wiesława Huś. Piękny bukiet kwiatów wraz z życzeniami przekazał Zarząd i pracownicy Banku Spółdzielczego w Żninie.
    Do kroniki przed oficjalnymi uroczystościami wpisało się mnóstwo osób. Gratulacje i życzenia złożyli: Beata Bachora, Paulina Zgórska, Beata i Roman Różańscy, Maria Markiewicz, Magda Zgórska, Paulina Szmyt, Teresa Janus, Mirosława Walczak, Lidia Walczak, Wiesław Biernacki, Wiesław Zajączkowski, Lucyna i Krzysztof Bachora, Mirosław Marek, Lidka i Maciej Grzmiel, Ewa i Wojtek Waligórscy z Nowego Łowiczanina, Darek Karabasz, Michał Strzelecki w imieniu gazetki szkolnej My z Jedynki, redaktorzy techniczni Głosu Wolsztyńskiego, Gazeta Radomszczańska, Teatr im. Alberta Tison, Hurtownia Stali Silwa oraz przedstawiciele firm: PZU Życie, PZU SA, PZZ Żnin, BIN, Kadex.
    Wszystkim wymienionym, a także wszystkim innym, od których otrzymaliśmy życzenia -DZIĘKUJEMY!

Pałuki nr 210 (9/1996)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry