Części do zachodnich maszyn rolniczych - PHU Tomasz Nowak

   
    24 lutego w kawiarni Parkowa w Żninie spotkały się osoby związane z pracą w Pałukach. Atmosfera była gorąca i radosna. Wszak gazeta obchodziła jubileusz pięciolecia.

    Przy takiej okazji życzenia same cisną się na usta. Zebrani życzyli więc naczelnemu i sobie cyfry 1 przed piątką, 2 przed piątką i zera, ale oczywiście po piątce, czyli dalszych 15, 20 i 50 lat sprawnego funkcjonowania tygodnika.
    Strzeliły korki szampanów i odśpiewano 100 lat. Hymn wszelkich uroczystości odegrał Big Band Count Basiego, według szefa najlepiej swingujący zespół ludowy.
    Naczelny Dominik Księski został obdarowany dwiema różnymi laurkami. Pierwszą, sporządzoną w formie Pałuk odczytała Ola Suchańska. Drugą muzyczną - odśpiewał
Jacek Kowalski. Refren jej brzmiał: Pałuki, Pałuki najmniejsze z wielkich księstw.
    Okazało się jednak, że naczelny długo nie usiedzi w miejscu. Czteroosobowa kapela Basiego chwilowo powiększyła swój skład o jazzującego na trąbce Dominika Księskiego.
    Usłyszeliśmy Wiśniowy sad i kilka innych utworów. Wykonania te wzbudziły gromkie oklaski. Zachęcony entuzjazmem pracowników i ich samych naczelny pokazał, że nie tylko na trąbce grać potrafi. Na zmianę z Jackiem Kowalskim przekazywali sobie gitarę, wyśpiewując coraz to inne pieśni...
    I ja tam byłam, szampana i piwo piłam, a co widziałam i słyszałam o tym wam napisałam.

KAMILA MRÓZ
Pałuki nr 210 (09/1996)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry