Artykuł tygodnia
  • Blok socjalny za "Trójką"
    Blok socjalny za

         Od 1 stycznia PGM zmieni się w PUK. Oprócz mieszkaniówką zajmie się też zielenią miejską i opróżnianiem koszy ulicznych. Jednym z zadań PUK-u będzie też gminna inwestycja polegająca na budowie bloku socjalnego. Ma on stanąć na działce znajdującej się za salą kameralną "Trójki".

Gdzie ukazują się Pałuki


    Tygodnik Pałuki ukazuje się na terenie Pałuk i Ziemi Mogileńskiej. Obejmujemy swym zasięgiem kilkanaście gmin. Wydanie o nazwie "Pałuki" rozchodzi się na terenie powiatu żnińskiego i gmin: Szubin i Kcynia (powiat nakielski). Wydanie "Pałuki i Ziemia Mogileńska" obejmuje gminy powiatu mogileńskiego oraz Trzemeszno (powiat gnieźnieński) i Orchowo (powiat słupecki). 
    W momencie powstania, w lutym 1991 roku, Pałuki adresowane były do mieszkańców czterech gmin czyli dawnego powiatu żnińskiego: Żnina, Janowca, Gąsawy i Rogowa. Od kwietnia 1992 ukazujemy się w gminie Szubin, niewiele później - w Kcyni, Łabiszynie i Barcinie.
    Od marca 1996 nawiązaliśmy współpracę z zespołem redakcyjnym Orędownika Ziemi Mogileńskiej. Jesienią 1996 powstała mogileńska mutacja Pałuk, która z czasem przekształciła się w odrębną gazetę pod tytułem "Pałuki i Ziemia Mogileńska".
    W latach 1997-1999 Pałuki ukazywały się na prawie całym obszarze etnograficznego regionu Pałuk - w tych latach pisaliśmy o gminach położonych na obszarze obecnego powiatu wągrowieckiego.
    Pałuki ukazują się obecnie na obszarze zamieszkałym przez 171 tysięcy mieszkańców (wydanie żnińskie: 106.000, mogileńskie: 65.000).
    Gazeta jest członkiem-założycielem Stowarzyszenia Gazet Lokalnych, członkiem Izby Wydawców Prasy, Związku Kontroli Dystrybucji Prasy.

(dk)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj.
Copyright 2006-2010 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry