Części do zachodnich maszyn rolniczych - PHU Tomasz Nowak

Filmowcy tym razem w Żninie i Jaroszewie
   

   
24 i 25 października czteroosobowa ekipa filmowa: producent - Dariusz Kowalski, realizator - Paweł Moskalewicz, operator - Andrzej Adamczak i realizator dźwięku - Jurek Tabor kręciła w Żninie film o pracy młodego reportera w tygodniku "Pałuki". Przez dwa dni towarzyszyli Paulinie Szmyt, która pisała artykuł o wywozie mas formierskich na wyrobisko do Jaroszewa.

    Producentem filmu jest warszawska firma "Widark", która kręci go na zlecenie Academy for Educational Development i Cambridge Studios Ltd, odpowiedzialnych za realizację projektu "Decyzje", finansowanego przez amerykańską fundację " The Peu Charitable Trust"
    Cykl edukacyjnych filmów ma przekazać możliwości, jakie stoją przed młodzieżą polskich szkół średnich po 1989 roku. Komplet filmów będzie rozsyłany nieodpłatnie do szkół średnich na kasetach. Po przetłumaczeniu na angielski będzie także oglądany w USA, jest też możliwość, iż skorzysta z niego polski program pierwszy TV.
Ekipie "Widarku" towarzyszyła Agata Bujnicka, reporterka "Super Expressu", która z kolei pisała reportaż o ich pracy. Było więc tak, jak w wizji Italii, opisanej w poemacie " Moskwa - Pietruszki" Wienedikta Jerofiejewa - jeden śpiewa, drugi maluje tego, co śpiewa, a trzeci pisze poemat o tym, który maluje.  

(dk)
Pałuki nr 192 (43/1995)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry