Pierwszy numer "Pałuk" nosił datę 20 lutego 1991 roku. W kioskach ukazał się dwa dni później.

    Uroczystości pięciolecia naszego tygodnika rozpoczęło otwarcie 22 lutego, w czwartek o 19:00 w Żnińskim Domu Kultury kilku wystaw: konkursowej wystawy rysunków pięciolatków, wystawy zdjęć Pawła Dobiesa, wystawy rysunków Leszka Malaka oraz wystawy "5 lat tygodnika "Pałuki"
    Od dziś trwać będzie spotkanie niezależnych gazet lokalnych, na które zaproszonych zostało 16 wydawców i redaktorów naczelnych niezależnych gazet lokalnych z całej Polski.
W piątek wieczór, 23 lutego w Żnińskim Domu Kultury odbędzie się koncert zespołu Jacka kowalskiego "Monogramista JK", na który oprócz osób związanych z naszą gazetą, zaproszeni zostali najpoważniejsi nasi reklamodawcy oraz władze gmin.
    W sobotę gościć będziemy w Żninie autorów filmu "Żnin-Paryż-Wenecja" - Piotra Bikonta i Stanisława Manturzewskiego. Prapremiera tego filmu - dotąd nigdy nie wyświetlanego - odbędzie się w kinie "Pałuczanin" o 20:00 w sobotę 24 lutego. Po projekcji przewidziane jest spotkanie z autorami. Bilety na seans w cenie 1,50 zł można cały czas nabywać od poniedziałku w kinie "Pałuczanin" oraz w redakcji "Pałuk".
    Za tydzień wyjdzie  specjalny, jubileuszowy numer "Pałuk" (9/96 czyli 210), który liczyć będzie 32 strony (razem z wkładką telewizyjną - 48). zawierać on będzie relacje z jubileuszu, recenzje koncertu i filmu, zdjęcia oraz reprodukcje najlepszych rysunków.

Dominik Księski
Pałuki nr 209 (8/1996)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry