Od dziś w Janikowie
     Dzisiaj "Pałuki" ukazują się po raz pierwszy w Janikowie. Po "Orchowskich Pałukach", które wystartowały we wrześniu i zadomowiły się na dobre w gminie Orchowo, startujemy z nowym tytułem "Nadnoteckie Pałuki".

     Mieszkańcy gminy Janikowo, tak jak orchowianie będą dostawać swoją gazetę i dodatkowo "Pałuki i Ziemię Mogileńską". Mieszkańcy Janikowa będą zatem na bieżąco śledzić, to co się dzieje u sąsiadów zza miedzy: w Dąbrowie, Mogilnie czy Strzelnie. W "Pałukach", dla mieszkańców powiatu mogileńskiego też będziemy zamieszczać najciekawsze artykuły z Janikowa. Tak jak w dzisiejszym numerze o poszukiwaniu przez płetwonurków w Jeziorze Pakoskim wraku bombowca "Tupolew TU-2".
     Gdy wchodziliśmy na gminę Orchowo i teraz na Janikowo pojawiały się tu i ówdzie głosy, czy gazeta nie ma czasami ambicji kolonialnych i nie zechce uczynić wszystkiego, by zaaneksować Orchowo i Janikowo do powiatu mogileńskiego.
     Drodzy czytelnicy.
     Mieszkamy w jednym regionie, dziś powiaty są, jutro może ich nie być. Zamysłem całego zespołu dziennikarskiego "Pałuk" jest to, żebyśmy jako sąsiedzi jak najwięcej o sobie wiedzieli. poznawali się. Ostatecznie po jednej czy drugiej stronie jeziora, granicy, lasu mieszkają rodziny, krewni, znajomi.
     I to dla Was właśnie robimy "Pałuki".
 

Marek Holak
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 627 (8/2004)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry