Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Najnowsze artykuły

loading...
Najnowsze artykuły

Najnowsze - uroczystości

loading...
Najnowsze - uroczystości

Najnowsze - w szkole

loading...
Najnowsze - w szkole

Najnowsze - na sygnale

loading...
Najnowsze - na sygnale

Najnowsze - sport

loading...
Najnowsze - sport
loading...
  Drogi
  Kultura
  Zdrowie
  Polityka

Do tej pory policjanci w Żninie nie otrzymali żadnych zawiadomień związanych z naruszaniem prawa wyborczego podczas prowadzonej kampanii. Jedyne wydarzenie związane z próbą zakłócenia agitacji politycznej miało miejsce w ostatnią sobotę, ale nie dotyczyło bezpośrednio kampanii wyborczej.

Nadkomisarz Krzysztof Jaźwiński z Komendy Powiatowej Policji w Żninie poinformował, że do wtorku 9 października jednostka ta nie przyjęła żadnych zgłoszeń dotyczących możliwości złamania na terenie powiatu żnińskiego prawa wyborczego. W tym nie było zgłoszeń o możliwym prowadzeniu agitacji wyborczej na terenie urzędów administracji samorządowej. Pytaliśmy o to w kontekście umieszczania materiałów komitetów wyborczych m.in. na ogrodzeniu Żnińskiej Kolei Powiatowej, która jest oddziałem Muzeum Ziemi Pałuckiej. Jest ono samorządową instytucją kultury będącą jednostką organizacyjną gminy Żnin.

Jedyne zdarzenie - jak przekazał nadkomisarz Krzysztof Jaźwiński - które mogło być pośrednio związane z trwającą kampanią wyborczą, a w którym interweniowała żnińska policja, dotyczyło zabezpieczenia zgromadzenia ulicznego. Miało ono miejsce w ostatnią sobotę między 11.00 a 13.00 na rogu ul. 700-lecia i ul. Lewandowskiego w Żninie. W zgromadzeniu tym brały udział osoby spoza terenu Żnina, które są sympatykami ruchu społecznego Obywatele RP.

- To już trzecie takie zgromadzenie przez nich zgłoszone do zabezpieczenia przez policję w Żninie. Pierwsze miało miejsce 18 lipca na rogu ul. 700-lecia i ul. Potockiego, następne 21 sierpnia i trzecie w ostatnią sobotę. Organizatorzy zgłaszali w każdym z tych przypadków do 10 osób uczestniczących w planowanym zgromadzeniu. Tym razem uczestniczyło w nim 6 osób - mówi Krzysztof Jaźwiński.

Uczestnicy tych zgromadzeń dysponują sprzętem nagłaśniającym, przy pomocy którego wyrażają swoje poglądy. Interwencja policji w ostatnią sobotę była spowodowana tym, że jeden z obserwujących zgromadzenie podjął chaotyczną próbę wytrącenia mikrofonu z ręki wygłaszającego poglądy obywatela RP. Z naszych późniejszych ustaleń wynika, że być może został też przy tym uszkodzony zegarek demonstranta. Policjanci jednak nie mieli zgłoszenia o tym, aby ktoś taką szkodę poniósł.

Funkcjonariusze mężczyznę próbującego łapać mikrofon trzymany w dłoni obywatela RP zbadali przy użyciu alkomatu. Okazało się, że miał blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, więc został zabrany na komendę, aby mógł wytrzeźwieć w policyjnej izbie zatrzymań. Z artykułu 52 paragraf 2 pkt 1 kodeksu wykroczeń mężczyźnie, który usiłował przeszkodzić w prowadzeniu niezakazanego zgromadzenia grozi kara grzywny.

Mężczyzna, który próbował zakłócić zgromadzenie Obywateli RP jest mieszkańcem Żnina.

Karol Gapiński, 10 X 2018

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.