Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Radni Robert Dworek i Józef Goc wdali się w ostrą dyskusję podczas posiedzenia komisji łączonych, jakie odbyło się 14 maja fot. Magdalena Kruszka

Do ostrej wymiany zdań doszło między radnymi Robertem Dworkiem, Mariuszem Kazikiem i Józefem Gocem podczas posiedzenia komisji radnych Rady Gminy Gąsawa.

Radni podejmowali decyzję na temat realizacji przebudowy trzech dróg gminnych, w tym drogi z Komratowa do Oćwieki. Wcześniej nie wszyscy radni byli skłonni zgodzić się na jej przebudowę, mimo, że gmina na to zadanie uzyskała dofinansowanie. Prowadzący komisję Józef Goc próbował przeprowadzić głosowanie, co spotkało się z oburzeniem radnego Roberta Dworka, który dopytywał, na czyj wniosek próbowano usunąć przebudowę drogi z Komratowa do Oćwieki z planu inwestycyjnego.

- Ja nie wiem, dlaczego pan się tak nagle zaczął spieszyć do głosowań, panie kolego, skoro każde głosowanie powinno zostać poparte dyskusją - zwrócił się radny Dworek do radnego Goca. - Po to tutaj przyjechałem, żeby móc wyrazić swoje zdanie, więc niech pan nie pospiesza i niech pan wysłucha wszystkich radnych. Skoro droga dostała dofinansowanie, została zaakceptowana, to dziwię się dlaczego pan Adamczyk składa wniosek, żeby jej nie robić. To jest dla mnie chore.

Na te słowa oburzył się przewodniczacy Rady Miejskiej Mariusz Kazik, który stwierdził, że zostały przekroczone granice przyzwoitości.

- Panie radny, wiem, że pan nagrywa - zwrócił się przewodniczący do Roberta Dworka. - Przyjechał pan po dłuższej nieobecności, ale generalnie to działanie nie jest chore. Jak jest choroba, to od tego jest lekarz. Natomiast jakby pan był na ostatniej komisji, to wiedziałby pan, że było głosowanie w tej sprawie i zostało to przegłosowane zdecydowaną większością rady.

Mariusz Kazik oznajmił, że wystarczy jeden wniosek radnego o zamknięcie dyskusji, Rada go przegłosowuje i wówczas nie ma dyskusji. Stwierdził,m że w Gąsawie to nie jest praktykowane, ale sam doświadczył tego w poprzednich kadencjach.

- Nie róbmy jakichś osobistych wycieczek i złościwości, bo chyba nie o to tutaj chodzi - powiedział Mariusz Kazik.

- Chciałem bardzo podziękować panu za to, co pan teraz powiedział, bo w tym momencie pokazał pan środkowy palec wszystkim radnym, którzy będą chcieli cokolwiek powiedzieć na komisjach czy na sesji, bo w tym momencie zrobi pan wniosek o zakończenie dyskusji, ucina pan dyskusję, pana ugrupowanie ma większość, przegłosujemy, bardzo ładnie pan to ujął - mówił wyraźnie zbulwersowany radny Robert Dworek.

W tym momencie do dyskusji włączył się prowadzący posiedzenie komisji Józef Goc, który próbował bezskutecznie przerwać wywód Roberta Dworka. Między obydwoma radnymi wywiązała się ostra dyskusja.

 

 

Ostatecznie głosowanie zostało przeprowadzone, a radni jednogłośnie opowiedzieli się za tym, żeby nie usuwać z planu inwestycyjnego realizacji przebudowy drogi z Komratowa do Oćwieki.

Magdalena Kruszka, 16 V 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.