Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Już w chwilę po odsłonięciu, serce zaczęło się wypełniać plastikowymi nakrętkami fot. Karol Gapiński

Nakrętki plastikowe z butelek po wodzie i napojach, a także te o większej średnicy, np. z butelek po płynach do płukania tkanin, można wrzucać do oryginalnego pojemnika, który stanął przed Urzędem Miejskim w Żninie na ul. 700-lecia dzięki porozumieniu gminy i firmy MM Bartkowiak. Przedsięwzięcie ma cel charytatywny.

25 czerwca popołudniu przed siedzibą Urzędu Miejskiego w Żninie nastąpiło symboliczne odsłonięcie "serca" wykonanego na podstawie porozumienia pomiędzy Gminą Żnin a firmą Mechanika Maszyn Bartkowiak. Wykonane przez przedsiębiorce "serce", będzie stanowiło punkt zbiórki plastikowych nakrętek. Środki pozyskane ze sprzedaży nakrętek będą przeznaczane na cele charytatywne - na rzecz wsparcia osób potrzebujących zamieszkujących w gminie Żnin.

Odsłonięcia dokonali burmistrz Robert Luchowski i Leszek Bartkowiak, właściciel firmy, która zaprojektowała i wykonała oryginalny pojemnik na plastikowe nakrętki. Burmistrz podkreślił, że to nie tylko inicjatywa wynikająca z dobrego serca i chęci pomocy innym, ale też działanie proekologiczne. Plastikowe nakrętki bowiem warto jest przeznaczyć do powtórnego wykorzystania. Pomysłodawcą akcji jest Artur Krajewski pracownik Gminnego Centrum Kryzysowego w Żninie, ale jednocześnie osoba znana nie od dzisiaj m.in. z działalności charytatywnej.

Film w zakładce Filmy.

Karol Gapiński, 26 VI 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.