Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Kultura

Fascynacja sztuką i miłość do malarstwa dojrzewały w nim od wczesnych lat dzieciństwa. Już jako 5-latek tworzył rysunki, które w znaczący sposób róźniły się od tych, wychodzących spod ręki jego rówieśników.

W ostatnim numerze „Pałuk” pisaliśmy o możliwości odwołania kilku imprez jakie były zaplanowane w pierwszym półroczu tego roku.

Od kilku tygodni na ruinach zamku Sędziwoja Pałuki w Szubinie trwają prace archeologiczne. Prowadzi je zespół pod kierownictwem Anety Trzcińskiej-Kałużnej.

Śpiewający aktor dał w Żnińskim Domu Kultury koncert, którego czynnymi uczestnikami tak samo byli widzowie.

Bilety na występ Krzysztofa Daukszewicza rozeszły się jak świeże bułeczki. Ci, którzy wzięli udział w jego drugim występie w Barcinie, zanosili się od śmiechu.

5 marca o 18.00 w wozowni w Łabiszynie odbył się koncert z okazji Dnia Kobiet zatytułowany Coś dla Pań... Wystąpili w nim Joanna Wojnowska (wokal), Krzysztof Filasiński (wokal, baryton) i Valerijs Ivanows (skrzypce).

5 marca w ŻDK uczniowie klas I i II Zespołu Szkół Technicznych w Żninie obejrzeli spektakl pt. One budowały niepodległą w wykonaniu aktorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy. Jedną z bohaterek sztuki jest bł. Maria Karłowska.

W spektaklu, jaki wystawiony został 28 lutego w Miejskim Domu Kultury w Barcinie wystąpili między innymi Małgorzata Lewińska, Maciej Damięcki i Tadeusz Ross. Komedia bardzo spodobała się publiczności.

W holu Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie została otwarta wystawa Klubu Miłośników Fotografii Flesz.

Opowieścią o Andaluzji, zdjęciami i pamiątkami z tego hiszpańskiego regionu oraz przysmakami tamtejszej kuchni uraczył wielbicieli turystyki, którzy spotykają się w żnińskiej książnicy w Klubie Podróżnika, Andrzej Turzyński.

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.