Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Opowieścią o Andaluzji, zdjęciami i pamiątkami z tego hiszpańskiego regionu oraz przysmakami tamtejszej kuchni uraczył wielbicieli turystyki, którzy spotykają się w żnińskiej książnicy w Klubie Podróżnika, Andrzej Turzyński.

W poniedziałkowy wieczór, 17 lutego w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Żninie królowało flamenco, chorizo, słońce, piosenka i przede wszystkim Andrzej Turzyński - bohater spotkania w Klubie Podróżnika, które tym razem poświęcone było miastom Andaluzji. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu podróże małe i duże i było zatytułowane Andaluzja - raj utracony.
Prelekcji podróżnika ze Żnina towarzyszyły pokazy slajdów, ale przede wszystkim muzyka. Licznie przybyła publiczność miała możliwość obejrzenia filmów z nagraniami flamenco, ale też posłuchania hiszpańskich piosenek na żywo w wykonaniu Bianki Urbanowskiej. Andrzej Turzyński opowiadał m.in. o atrakcjach Kadyksu, Kordoby czy Granady. Sam był ubrany w stosowną bluzę z nazwą ostatniego z wymienionych miast, które zwiedzał. Opowiadał o kulturze i historii Andaluzji, o spuściźnie Morysków, czyli niegdysiejszych muzułmańskich mieszkańców Hiszpanii. W średniowieczu zajmowali oni dużą część Półwyspu Iberyjskiego, w tym cała Andaluzję i ich wpływy są bardzo widoczne w architekturze i kulturze tego regionu.
Na koniec rozlosowano wśród publiczności drobne upominki związane z podróżą do Andaluzji, które przyniósł na spotkanie Andrzej Turzyński. Wszyscy goście przeszli następnie do drugiej sali, w której czekał na nich tort z napisem Granada oraz hiszpańskie przysmaki na czele z kiełbasą chorizo.
Więcej zdjęć w naszej galerii.

Karol Gapiński, 18 II 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.