Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Mikołaj Nałęcz, czyli Czesław Łukomski kosztuje smażone na ogniu w całości okonie z jeziora w Wenecji fot. Karol Gapiński

Na początku lipca w internecie powinien się ukazać film pokazujący legendę o Diable Weneckim, ale w nieco innym, humorystycznym ujęciu. Przewodnicy Pałuckiego Oddziału PTTK oraz ich przyjaciele nagrywali ujęcia do tego filmu - oczywiście na podzamczu w Wenecji.

Za kilka tygodni na kanałach Youtube zostanie opublikowany film pt. Igraszki z diabłem. To projekt, który realizuje pałucka grupa przewodników PTTTK. Film jest innym spojrzeniem, bardziej humorystycznym na historię Mikołaja Nałęcza, czyli Krwawego Diabła Weneckiego. Scenki, które znajdą się w filmie są pomysłu prezesa Pałuckiego Oddziału PTTK Czesława Łukomskiego, który wciela się zresztą w postać Diabła Weneckiego. Projekt jest realizowany przy wsparciu ze środków gminy Żnin, dzięki czemu było możliwe przygotowanie strojów historycznych. Scenki miały być pokazywane na festynie inaugurującym tegoroczny sezon turystyczny przy okazji realizowanego zawsze w ostatnią sobotę kwietnia projektu pn. Wszystkie drogi prowadzą do Wenecji. W tym roku ta impreza została odwołana z uwagi na epidemię koronawirusa. Teraz jednak można było już nakręcić sceny w plenerze, przy ruinach zamku w Wenecji. Później będzie jeszcze dogrywanych kilka scen nocą oraz podkład narratora.

Pomysłodawczynią i koordynatorką przedsięwzięcia jest Elżbieta Horka, a zaproszenie do udziału w zdjęciach przyjęły: Owocowy Ogród, Strażnicy Kurhanu w Złotowie i młodzież z grupy rekonstrukcyjnej przy Zespole Szkół Technicznych w Żninie. Film realizuje Tomasz Kaśków.

Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

Karol Gapiński, 12 VI 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.