Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Ksiądz Tadeusz Lesiński fot. Remigiusz Konieczka

Kiedy temperatura powietrza w to słoneczne czerwcowe popołudnie sięgała 30 stopni Celsjusza, wnętrze szubińskiej fary witało gości przyjemnym chłodem. W środę 17 czerwca o 16.30 w kościele pw. św. Marcina Biskupa odbyła się promocja przewodnika po kościele i rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla dzieci.

Z okazji jubileuszu 650-lecia szubińskiej fary staraniem parafii pw. św. Marcina Biskupa i Muzeum Ziemi Szubińskiej został wydany przewodnik po najstarszej szubińskiej świątyni. Znaleźć tam można informacje i szatach liturgicznych, witrażach, kapłanach i zabytkach. Autorami przewodnika są: Kamila Czechowska, Karolina Kranz i ks. Tadeusz Lesiński. Podczas promocji wydawnictwa proboszcz i dyrektor szubińskiego muzeum wręczyli podziękowania tym, którzy pomogli i pracowali nad tym, by książkę wydać.
W drugiej części Kamila Czechowska i ks. Tadeusz Lesiński wręczyli nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego „Na tropie gotyckiej cegły. 650 lat fary szubińskiej – 1370-2020”.
Więcej zdjęć w naszej galerii.

Remigiusz Konieczka, 18 VI 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.