Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Na drogach

Przez pomyłkę wykonawcy oznakowania poziomego, kierowcy, którzy przyjeżdżają na cmentarz w Żninie i chcą skorzystać z parkingu przed nekropolią, muszą łamać przepisy. Wkrótce oznakowanie ma być poprawione.

Branża budownictwa drogowego na Pałukach skutecznie opiera się pandemii COVID-19. Budowa i modernizacja ulic w Szubinie, ale też na terenie całej gminy, z każdym tygodniem idzie naprzód. Wykonawcy obiecują, że wywiążą się z podpisanych umów w terminie lub przed jego upływem.

Zapowiedziany już jakiś czas temu remont głównej arterii Żnina rozpoczął się w poniedziałkowy poranek, 18 maja.

Do zamknięcia Urzędu Miejskiego w Żninie w piątek 15 maja nie wpłynęły informacje od wykonawcy o kolejnym przesunięciu rozpoczęcia II etapu przebudowy ul. 700-lecia. Aktualny zatem pozostaje poniedziałek 18 maja. Prace rozpoczną się na odcinku między skrzyżowaniem z ul. Szkolną a skrzyżowaniem z ul. św. Floriana. Nastąpi zmiana organizacji ruchu. Przemieszczanie się pojazdów ze wschodu na zachód miasta ma się odbywać przez ul. Dworcową, a nie centrum.

Radni gminy Gąsawa domagają się, aby z planu inwestycyjnego usunąć realizację drogi z Oćwieki do Komratowa, która, jak podkreślają, biegnie przez pole. Problem polega na tym, że na realizację tego zadania, wraz z dwiema innymi drogami gmina uzyskała dofinansowanie. Usunięcie jednej z dróg spowoduje utratę dotacji.

O kolejne dwa tygodnie został przesunięty termin rozpoczęcia II etapu przebudowy ul. 700-lecia w Żninie. Tym razem wykonawca zasygnalizował, że dopiero 18 maja będzie dysponował na tyle dużą liczbą pracowników, by rozpoczynanie zadania zleconego przez gminę Żnin miało sens.

Wczesnym popołudniem, 31 marca otwarta została dla pojazdów osobowych i ciężarowych ul. Dworcowa w Żninie na całej swojej długości. Co prawda remont nie jest jeszcze zakończony, bo trzeba wybudować chodniki, ale w ten sposób przed niecałą godziną (ok. 14.00) skończyła się ponad dwuletnia gehenna kierowców poruszających się po Żninie.

W piątek, 13 marca została podpisana umowa z konsorcjum firm PBDiM Kobylarnia (lider) i Mirbud (partner) na dokończenie prac budowlanych na odcinku nr 5 drogi ekspresowej S5 między węzłami Bydgoszcz Błonie (Białe Błota) a Szubinem Północ.

Ulica Szkolna i ulica Nowa to propozycje nazw głównych ciągów komunikacyjnych biegnących przez Nowe Dąbie. Mieszkańcy dyskutowali o nazwach ulic na zebraniu 1 marca.

Mieszkańcy obwiniają za nieprzejezdność drogi z Gałęzewka do Rogowa właściciela żwirowni. Jacek Sobolewski tłumaczy, że nie tylko on korzysta z tej drogi, ale ciężki sprzęt rolniczy też. Gotów jest kolejny raz drogę zrównać, kiedy tylko trochę obeschnie. Wskazuje, że mieszkańcy mają alternatywną drogę asfaltową, a przy tej nawet nikt nie mieszka. Wójt przy dalszym braku reakcji ze strony właściciela kopalni zamierza wystąpić na drogę sądową.

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.