Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

W drodze liczne ubytki, wyrwy, których już nie sposób ominąć fot. Sylwia Wysocka

Mieszkańcy gmin Rogowo i Janowiec oraz przejezdni w związku z zamknięciem drogi na ulicy Kościelnej w Rogowie korzystają z dwóch objazdów. Stan tych dróg ulega szybkiemu pogorszeniu, zwłaszcza drogi powiatowej ze Skórek do Niedźwiad.

Trwa przebudowa mostu na rzece Wełnie w Rogowie i w związku z tym obowiązują objazdy. Wielu - zwłaszcza z Sarbinowa, Niedźwiad, Kołdrąbia Miniszewa, Laskowa - wybiera krótszą drogę powiatową nie przez Janowiec i Wełnę, tylko w Niedźwiadach kieruje się na Skórki i wyjeżdża przy Rejonie Dróg. To znaczny skrót, zwłaszcza dla pracujących w rogowskich firmach. Z tej drogi korzystają nie tylko miejscowi, ale i jadący według nawigacji, która w ten sposób wyznacza krótszą trasę. Tak też jadą autobusy szkolne, kurierzy.
Droga jest wąska, z powyłamywanymi krawędziami. O jej naprawę od kilku, jak nie kilkunastu lat wnosi radny Rady Gminy w Rogowie Zygmunt Górka. Teraz w krótkim czasie uległa jeszcze większej degradacji.
Mieszkańcy gmin Rogowo i Janowiec korzystający z tej drogi zwrócili się do nas o interwencję przytaczając wypowiedź dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Żninie Andrzeja Górzyńskiego, że drogi stanowiące objazd inwestycji będą monitorowane i na bieżąco naprawiane. A dla nich drogą stanowiącą objazd jest właśnie wskazana droga powiatowa.
Andrzej Górzyński zapewnił, że w najbliższych dniach przystąpią do remontów cząstkowych, kierownicy mają zdać raport, jakie środki potrzebne są na owe remonty. - Prawdopodobnie zaczniemy już wykonywać remonty jesienno-zimowe. W pierwszej kolejności zostaną przywrócone przejezdności, przystosowanie dróg do zimy, żeby nie było tak znacznych wyboi, jak w tej chwili - mówił dyrektor ZDP. W ramach przygotowań dróg powiatowych do zimy prowadzone będą naprawy emulsją i grysem przy mniejszych wybojach, natomiast większe wyboje zostaną zabezpieczone masą na gorąco. W okresie zimową remontować będą masą na zimno.

Sylwia Wysocka, 27 X 2019

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.